Олесь Доній: Головний руйнівний вектор у сфері освіти йде від Д.Табачника

Вторник, 27 сентября, 2011 21:30

Народний депутат України від фракції НУ-НС Олесь Доній в ефірі "Радіо Ери" розповів про те, що, на його думку, сьогодні відбувається в сфері освіти й чи зможуть коли-небудь чиновники й педагоги досягти консенсусу.

"Після призначення міністром освіти російського націоналіста — Дмитра Табачника — очевидно, що вся освітня галузь тепер перевернена з ніг на голову й спрямована значною мірою на саморуйнування. Патріотично настроєні люди, професійні люди, які є в системі освіти, системі виконавчої влади, вони скоріше роблять глухий саботаж, і кожний на своєму місці намагається допомагати освітній галузі всупереч тому напрямку, що проводить міністр освіти. Тому ми повинні говорити про основний руйнівний вектор, що йде від міністра, і в той же час про велику кількість корисних справ, які є у виконавчій вертикалі влади", — заявив Доній.

Нардеп відзначив, що останні 10 років відбувалася освітня реформа, що повинна була завершитися цього року.

Доній додає, що постійні побори в школі й в університеті — "це суцільна корупція, яку можна перебороти, на жаль, винятково тільки зверху. Але зверху такого бажання немає". Саме тому, говорить депутат, Міністерство освіти не задоволене антикорупційною системою зовнішнього тестування, і хоче знову ввести іспити.

"Тому що саме іспити — це можливість для "ректорської мафії" знову сісти на корупційні схеми й знову заробляти на вступі студентів", — відзначив Олесь Доній.