Депутати проведуть виїзну комісію на «Екотранс» і вирішать, чи ініціювати закриття заводу

2 февраля, 2021 18 :01

Депутати проведуть 15 лютого виїзне засідання на заводі «Екотранс», щоби остаточно вирішити його долю. Таке рішення прийняли на черговому засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони довкілля та туризму, повідомляє кореспондент MyCity.

Нагадаємо, що мешканці мікрорайону Намив неодноразово звертались до депутатів обласної ради з проханням перевірити завод «Екотранс» на наявність шкідливих викидів в атмосферу, в воду та виміряти шум, який створює підприємство.

В ході комісії виявилось, що ні у Державної екологічної інспекції, ні у обласного управління екології немає актуальних результатів досліджень викидів заводу. В.о. начальника управління екології і природних ресурсів ОДА Дмитро Мац повідомив, що заміри викидів заводу після чергової скарги мешканців, не були проведені, тому що «Екотранс» аварійно припинив роботу. В Державній екологічній інспекції відзначили, що є лише старі результати, ще за вересень, які не зафіксували перевищення норм ні викидів, ні шуму.

Представник «Екотранс» Олена Донченко підтвердила, що дійсно були аварійні відключення заводу. Через це виміряти показники викидів було неможливо. А вересневі дослідження, які проводили екологи, не показали перевищень норми:

«В серпні і вересні проводився такий замір поблизу заводу — є висновки, що рівень викидів і рівень шуму в рамках норми. Викиди чорного диму відбувались через аварійну ситуацію, яка склалась на заводі».

Олена Донченко заявила, що на заводі проводиться реконструкція, розроблений подальший план заходів, щодо покращення технологічного стану «Екотрансу». Наразі завершується шумоізоляція підприємства, розробляється проектна документація на встановлення нових котлів, які планують запустити в жовтні-листопаді 2021 року.

«Є план заходів, який розробляється. Ми моделювали багато можливостей, як зробити краще і ми знайшли варіант, як можна зробити в межах допустимого нашого фінансування і в найкоротші терміни, щоби всім було добре», — додала вона.

Члени екологічної комісії, зокрема голова — Анна Ряжських висловили обурення роботою екологічних служб, які до цього часу так і не провели актуальних досліджень.

Більшістю депутатів було вирішено назначити ще одну — виїзну комісію 15 лютого, щоби проконтролювати стан «Екотрансу».

До 15 лютого, підприємство має розробити і надати депутатам план заходів по реконструкції заводу з чіткими термінами та позиціями. Поки підприємство буде робити план заходів, Держпродспоживслужба, Державна екологічна інспекція мають зробити відповідні заміри повітря, води та шуму.

«15 лютого проведемо виїзну комісію на «Екотранс». Після того, як ми отримаємо всі цифри, після того, як ми побачимо все на власні очі, рішенням комісії ми звертаємось до очільника ОДА з рекомендацією звернення до Кабінету Міністрів, щодо призупинення роботи підприємства, якщо на це будуть підстави», — підсумувала Анна Ряжських.