В миколаївській «Етносвітлиці» запрацювала виставка вовняних робіт журналістки Міщенко

5 февраля, 2021 19 :52

Вкотре двері «Етносвітлиці» відчинилися для яскравих творчих особистостей та поціновувачів мистецтва. 4 лютого презентувала свою першу персональну виставку майстриня НТО «Прибужжя» Олена Міщенко. Саме з цієї «персоналки» Миколаївський обласний центр народної творчості (МОЦНТ) офіційно розпочинає реалізацію V виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини 2021–2022». Це не просто проєкт — його головною метою є збереження українських традицій, розвиток сучасної культури нашої області та підтримка аматорів. Про це йде мова на сайті центру.

До виставкової персональної експозиції Міщенко підготувала понад 40 робіт із фелтингу. Кожна робота викликала у відвідувачів виставки щире захоплення й позитивні емоції, а додавав приємних хвилин музичний супровід народного вокального ансамблю «Хорошее настроение» під керівництвом Наталі Лисогор.

Цікавість до творчості Олена Міщенко проявляла з дитинства. Захоплювалась малюнком, паперовою пластикою, вишивкою та в’язанням. З роками потяг до прекрасного лише зміцнів і урізноманітнився. Філолог за освітою, Олена з 2010 року самостійно опанувала такий вид мистецтва як фелтинг або валяння з вовни.

Відтоді майстриня виготовляє іграшки, жіночі прикраси та елементи одягу саме в цій техніці». Але перевагу у своїх роботах усе ж віддає пейзажам, квітковим композиціям, а створені нею зображення тварин і птахів пронизані теплом і добром до всього живого.

У 2018 році Олена Міщенко вступила до обласного народного творчого об’єднання «Прибужжя» МОЦНТ та КОР. Попри основну роботу в одному з інтернет-видань, разом з іншими майстрами вона бере активну участь у всеукраїнських фестивалях та культурно-мистецьких акціях, обласних виставкових проєктах, оглядах, святах народної творчості, майстер-класах, творчих зустрічах і семінарах. На сьогодні її творчий доробок налічує понад 500 робіт, кожна з яких унікальна й неповторна.

Презентуючи свої роботи, майстриня поділилася своїм життєвим кредо: «Усе велике складається з малого». Творчий шлях Олени Міщенко є тому яскравим свідченням.

Отримавши цього ж дня почесну грамоту з рук директора МОЦНТ та КОР, заслуженої артистки України Наталії Баштової, яка є куратором виставкового проєкту, майстриня запевнила:

«На досягнутому зупинятися не збираюсь. Мої нагороди ще попереду. Зараз багато часу приділяю валянню тварин, максимально наближених до реальних. За зразок беру роботи корейських і японських майстрів», — сказала Міщенко.

Крім того, у день персональної виставки Міщенко презентувала майстер-клас у техніці «вовняна акварель».

Мистецький проєкт «Етносвітлиця» — це не просто виставковий зал, це новий осередок творчого життя області. Його робота спрямована на збереження національних традицій, відродження культурної спадщини й народних промислів нашого краю. До того ж проєкт покликаний підтримувати аматорів-початківців, а також популяризувати їхню багатогранну творчість. Саме на цьому зробила акцент директор МОЦНТ та КОР Наталія Баштова під час урочистого відкриття виставки.

Усі, хто забажає, зможуть відвідати персональну виставку Олени Міщенко до 24 лютого. Безкоштовно. Але відвідування потрібно завчасно погоджувати з адміністрацією МОЦНТ та КОР. Відвідування проводиться індивідуально або групами до 5 осіб, з дотриманням встановленої дистанції. Кожен із собою мусить мати маску та санітайзер.