Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В ЄС розглядають посилення санкцій щодо Білорусі і майже повну заморозку відносин

9 февраля, 2021 21 :53

Група держав ЄС з дипломатичними представниками в Білорусі разом із делегацією блоку в Мінську рекомендуватиме кілька шляхів протидії режиму Александра Лукашенка, включаючи розширення санкцій.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Radio Free Europe Radio Liberty.

Документ під назвою «Доповідь керівників місій ЄС: огляд обмежувальних заходів ЄС проти Білорусі в лютому 2021 року» повинен бути обговорений у Брюсселі найближчими тижнями.

У ньому викладено чотири різні шляхи, якими може піти Брюссель, коли мова заходить про Білорусь: «Чекай і дивись», «Прагматичний еквівалент», «Рішуче продовження погіршення відносин» і «Практично повне замороження відносин». »

ЄС вже назвав президентські вибори 9 серпня «ні вільними, ні чесними» і заявив, що Лукашенко «не має демократичної легітимності».

Внаслідок репресій проти протестувальників, що відбулися після голосування, ЄС наклав візові заборони та заморозив активи 88 осіб та семи компаній, включаючи Лукашенка та його сина, в рамках трьох окремих санкційних раундів наприкінці 2020 року. Перший пропонований шлях  очікування полягає у продовженні такого підходу з поступовим запровадженням санкцій.

Другий варіант передбачає «мовчазну дипломатію, місію високого рівня в Мінськ / запрошення на нейтральну територію, підтримку пропозиції про посередництво, згоду на розмову з режимом та вступ у своєрідний діалог в ОБСЄ, вступ у переговори на високому рівні з Росією та США щодо посилення зовнішнього тиску, пропозицію консультативної місії ЄС / спеціального представника ЄС для Білорусі «.

Третій шлях передбачає зниження відносин із більшою кількістю санкцій щодо фізичних та юридичних осіб, зниження рівня дипломатичних відносин, а також «підтримку порушень кримінальних та інших справ за національним законодавством в державах-членах ЄС проти винуватців тортур та нелюдського поводження».

Четвертим і найсуворішим варіантом є майже повне заморожування відносин, що означає розрив дипломатичних відносин, включаючи виведення послів держав-членів ЄС, режим повних санкцій, що вражає різні промислові галузі, заборону на продаж єврооблігацій, мораторій на участь Білорусі у структурах «Східного партнерства» та офіційне визнання уряду в еміграції.

У документі також зазначається низка речей, які білоруська влада повинна зробити, щоб відновити так званий «змістовний діалог з ЄС», включаючи припинення «будь-яких репресій та зловживань правами людини, незалежні ЗМІ та представники громадянського суспільства».

ЄС також вимагає від Мінська звільнення, реабілітації та фінансової компенсації політичних в’язнів, забезпечення вільних і чесних виборів під спостереженням ОБСЄ та «забезпечення безпечних умов для повернення осіб, які перебувають у політичному та вимушеному вигнанні».

Керівники місій пропонують Брюсселю розглянути питання про розширення сфери санкцій, якщо ці ключові вимоги ЄС не будуть виконані.