Сєнкевич вважає, що нинішній рік буде значно складнішим для бюджету, ніж попередній

9 февраля, 2021 18 :04

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич вважає, що 2021 рік буде ще важчим в плані наповнення бюджету, аніж попередній. В свою чергу голова депутатської бюджетної комісії і депутат від промерської фракції «Пропозиція» Федір Панченко подібного скепсису не розділяє.

Свої думки щодо фінансової ситуації вони розповіли в коментарі виданню MyCity.

Нагадаємо, нещодавно в своєму ефірі в соцмережах мер відмічав, що лише за січень міський бюджет недоотримав 22 мільйони гривень. За його словами, нинішній рік буде ще важчим, і причина цьому – коронавірус і обмеження, через які бізнес та стратегічні підприємства не можуть в повній мірі сплачувати податки.

«Цей рік буде набагато складнішим, ніж минулий. Ми вже бачимо, що ця ситуація… Січень у нас був завжди важким місяцем, але ситуація з коронакризою вдарила по економіці. Є ще такі серйозні питання, як, наприклад, робота заводу «Зоря»-«Машпроект», це один із наших найбільших платників податків, а він не працює на повну потужність», — розповів мер міста.

Дещо іншої думки щодо цього депутат Панченко. Він підтвердив, що коронавірус справді впливає на формування бюджету, проте зараз про наслідки, за його словами, говорити ще рано.

«Об’єкти бюджету розвитку ми ще не погодили, тому говорити про те, які саме об’єкти не будуть виконані – це передчасно. У випадку, якщо буде недовиконання бюджету, падіння показників, які ми закладали, голосуючи за бюджет за рік, то ці зміни будуть вноситись до бюджету рішенням сесії. Поки що такої процедури як перерозподіл бюджету в бік зменшення не відбулася»

Також депутат додав, що механізму наповнення бюджету додатково не існує, а піднімати податки для приватного бізнесу ніхто не збирається, аби «не добити його до кінця».

На ідентичне запитання про те, чи буде 2021 рік складнішим, Панченко відповів, що так не вважає.