«Пільги повинні повернути»: голова Миколаївської облради про ситуацію з відміною пільг на електроенергію у 30-кілометровій зоні навколо ЮАЕС

10 февраля, 2021 16 :46

Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва вважає, що пільги на електроенергію для жителів 30-кілометрової зони навколо Южно-Української АЕС мають повернути. Вона розповіла, що навіть нині діючий тариф не остаточний.

Про це вона заявила в ефірі телеканалу «Ніс-ТВ».

«Привабливість якраз цієї 30-кілометрової зони в тому, що в них є певні пільги. І якщо вони будуть відсутні, то це може дуже погано сказатися на малому та середньому бізнесі, який буде там відкриватися. Тому з цим треба працювати, і ми не залишимося осторонь, вестимемо діалог і намагатимемось донести, що пільги повинні бути повернуті», — сказала Замазєєва.

Також вона нагадала, що зверталась з цим питанням до прем’єра Дениса Шмигаля та в Міністерство енергетики. До слова, останні зазначили, що діючий тариф не покриває витрат на виготовлення та транспортування електроенергії, тому його будуть переглядати. Що саме означає цей «перегляд» тарифу, Замазєєва не сказала.

«1 гривня 51 копійка – це лише постачання, а не саме вироблення електроенергії. Тому вони зараз вбачають, що той тариф, який зараз встановлений, на рівні 1 гривня 68 копійок, він менший, ніж собівартість постачання та вироблення електричної енергії», — розповіла вона.

Нагадаємо, після відміни пільгового тарифу жителі села Мигія, що знаходиться в 30-кілометровій зоні, перекривали трасу з вимогою повернути пільги.