Нардепи від «Слуги народу» пропонують скасувати штрафи за порушення закону про мову: серед них двоє миколаївських

11 февраля, 2021 16 :46

Нардепи від «Слуги народу», серед яких і Ігор Негулевський та Ірина Аллахвердієва з Миколаївщини, пропонують скасувати штрафи за порушення закону про забезпечення функціонування державної мови. Зареєстровано два законопроєкти: №4638 та №4638-2.

Згідно з першим проектом закону пропонують вилучити зі статті 57 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» декілька абзаців, що стосуються штрафів, та викласти у такій редакції:

«10. Попередження та вимога, оголошені Уповноваженим або його представником, за порушення закону у сфері застосування державної мови можуть бути оскаржені суб’єктом господарювання до суду».

Ініціатори законопроєкту, а їх майже 40, в пояснювальній записці зазначають, що потрібно дбати про уникнення дискримінації мов нацменшин.

«З огляду на можливість грошових стягнень за порушення вимог Закону та необхідність консенсусу між сторонами для обслуговування іншою мовою, можливість застосування частини третьої статті 30 Закону виглядає вкрай сумнівною. Також потрібно звернути увагу на той аспект, що запровадження практично обов’язкового обслуговування споживачів державною мовою зачіпає дуже чутливу тему – використання мов національних меншин, зокрема російської, в Україні», — йдеться в законопроєкті.

Крім того, подано альтернативний проєкт 4638-2 п’ятьма нардепами від «Слуги народу». Автори пропонують відкласти на 1,5 роки штрафи. Свою думку вони пояснюють тим, що відповідно до ст. 57 закону штрафи передбачені через шість місяців з дня призначення Уповноваженого із захисту державної мови, тобто з січня 2021 року. А лише з липня 2022 року набуває чинності стаття 188-52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Нею встановлена адміністративна відповідальність (штрафи) за порушення вимог закону.

В обох проєктах також йдеться про те, що епідемія коронавірусу погано вплинула на сферу підпримництва, тому штрафи не допоможуть в цїй економічній ситуації.

Які порушення щодо використання української мови зафіксовано на Миколаївщині в сфері послуг, читайте тут.