На Миколаївщині на фермі колишнього депутата облради утримують майже 200 корів у бруді та холоді

11 февраля, 2021 17 :09

Житель села Кавказ, що в Березнегуватському районі, Анатолій Худина оприлюднив інформацію про жорстоке поводження з коровами на одному з фермерських господарств населеного пункту. У повідомленні йшлося про те, що у тварин відмерзають ноги на холоді, а телята гинуть у багнюці. Перевірити інформацію виїхали зоозахисники громадської організації «Кожна тварина» та ветеринар. Про це йдеться у сюжеті «Суспільне. Миколаїв».

У колгоспі «Прометей», власником якого є ексдепутат Миколаївської обласної ради від «Нової держави» Микола Скорий, тримають понад дві сотні корів на м’ясо. Переважно чорно-строкату та червону степову породи.

Ветеринарка Оксана Гавриш оглянула територію та худобу.

«Корови утримуються в жахливому стані. Мінімальна температура для утримання великої рогатої худоби – це +7 градусів. Це при тому, що вони будуть перебувати на підлозі, підлога буде критою – це не буде мокра земля, це не будуть вони такі брудні, не буде вим’я брудне», – розповіла ветеринарка.

За словами жителя села Анатолія Худини, проблема в тому, що були 25-градусні морози, корови лежали просто неба.

Ветеринарка оцінює зовнішній вигляд тварин негативно. Каже, що це скорочує роки життя тварин. Тобто, якщо корова може прожити 10-12 років, то тут, в таких умовах, вона буде жити два-три роки.

Микола Скорий каже, що корів утримує за спеціальною методикою: курганний спосіб утримання тварин, безприв’язний. Для народження телят є спеціальне приміщення.

Проте показати приміщення власник відмовився. На території є декілька навісів, але вони не захищають від негоди та не мають настилу.

«Тут немає приміщень, де тварини можуть сховатися від сонця, від спеки, від снігу, від морозів. Тобто ці камери, які показував власник, вони всі незакриті стінами», – каже голова ГО «Кожна тварина» Тамара Хьюман.

Ветеринара у штаті немає.

Зоозахисники написали звернення до Держпродспоживслужби з проханням дослідити матеріали справи та здійснити позаплановий захід держконтролю. На відповідь очікують. На публікації ЗМІ стосовно утримання корів відреагували правоохоронці.

«Розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 299 ККУ, а саме «Жорстоке поводження з тваринами», – розповів керівник відділення поліції № 2 Баштанського районного відділу поліції ГУНП Олександр Стинка.

Жорстоке поводження з тваринами передбачає арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.

Варто додати, що Скорий неодноразово потрапляв у скандали. Так, під час першої сесії Миколаївської облради у 2015 році він відмовився вставати під час виконання гімну. Також він називав прапор України «бандерівським».

Жителі села Кавказ розповідали, що Скорий їх тероризує. Вони також скаржилися, що він перекопав дорогу до єдиного ставка у сільраді, де люди могли відпочити.