В Україні вперше оголосили про підозру за фактом кнопкодавства

12 февраля, 2021 16 :29

В Україні вперше повідомили про підозру нардепу за кнопкодавство. За це перебачена відповідальність за ст. 364-2 Кримінального кодексу України. Про це написала у «Фейсбуці» генпрокурор Ірина Венедіктова.

Вона зазначила, що нардеп під час розгляду поправок до законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення неодноразово здійснював неособисте голосування з використанням персональної картки колеги.

«Народний депутат України належним чином викликався до Офісу Генпрокурора на 11 лютого для вручення повідомлення про підозру, однак, не з’явився та про причини неявки не повідомив. Письмове повідомлення про підозру у порядку, передбаченому КПК України, направлено до Апарату Верховної Ради України, за місцем проживання парламентаря, на його електронну пошту та інші відомі стороні обвинувачення засоби зв’язку», — повідомила Венедіктова.

Генпрокурор та пресслужба не вказують імені депутата. «РБК-Україна» з посиланням на джерела пише, що це нардеп Владислав Поляк від групи «Довіра».

Згідно з даними руху «ЧЕСНО», Поляк справді тричі кнопкодавив під час голосування 21 лютого 2020 року.

Стаття 364-2 ККУ «Здійснення народним депутатом України на пленарному засіданні Верховної Ради України голосування замість іншого народного депутата України» передбачає, що умисне здійснення народним депутатом України на пленарному засіданні Верховної Ради України голосування замість іншого народного депутата України (неособисте голосування) карається штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.