Спікер Верховної Ради підписав закон про створення Бюро економічної безпеки

13 февраля, 2021 09 :03

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав закон про Бюро економічної безпеки України (проект №3087-д). Про це повідомляє пресслужба парламенту.

Документом передбачається, що Бюро економічної безпеки буде утворено як центральний орган виконавчої влади, на який покладається протидія правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.

Як зазначається у пояснювальній записці, розслідування порушень, які віднесені до компетенції БЕБ, зможуть здійснювати виключно детективи Бюро.

«Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінальних правопорушень іншому органу досудового розслідування (ч. 5 ст. 36, ч. 3 ст. 216 КПК України). Інші правоохоронні органи у разі отримання інформації про можливе вчинення злочину, віднесеного до підслідності БЕБ, зобов’язані будуть внести відомості про кримінальне правопорушення до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань та протягом трьох робочих днів прокурор зобов’язаний передати всі матеріали кримінального провадження до БЕБ для подальшого здійснення досудового розслідування», — вказується в документі.