На сесії Миколаївської облради хочуть передати всі 28 професійних училищ на баланс області

14 февраля, 2021 14 :10

Миколаївська область одна із останніх, якщо не остання, де професійно-технічні училища досі не передані на баланс області. Про це в ефірі телеканалу «Ніс-ТВ» розповів заступник голови ОДА Олександр Трайтлі.

Він нагадав, що раніше всі заклади перебували на балансі Міністерства освіти, проте зі впровадженням реформи децентралізації їх потрібно передавати на баланс області. Інші обласні ради давно ухвалили відповідні рішення, однак не Миколаївська.

«На жаль, це питання дуже довго не вирішувалося обласною радою. Ми, мабуть, уже остання область в Україні, яка не прийняла на баланс майно Міністерства освіти і науки України у вигляді закладів професійно-технічної освіти», — розповів заступник.

Питання передачі на обласний баланс будуть виносити уже на найближчій сесії облради 4 березня, пообіцяв Трайтлі.

Він додав, що це не дозволяє вкладати кошти в розвиток самих навчальних закладів.

«У нас є колапс, тому що майном володіє Міністерство освіти і повністю ним розпоряджається, а саме фінансування навчальних послуг здійснюється з обласного та міського бюджетів. […] Маємо надію, що четвертого березня ми цей колапс змінимо і нарешті зможемо вкладати додаткові кошти і в розширення матеріально-технічної бази і так далі, тому що сьогодні ми не маємо право це робити», — додав Трайтлі.