Біля Рибаківки загорілося суховантажне судно [ОНОВЛЕНО]

12 февраля, 2021 22 :15

У Чорному морі поблизу села Рибаківка на Миколаївщині ввечері в п’ятницю, 12 лютого, загорівся суховантаж PRINCE 4. Про це пише OBOZREVATEL з посиланням на власні джерела.

ОНОВЛЕНО о 22:15 

Державна служба морського та річкового транспорту України у «Фейсбуці» підтвердила інформацію про пожежу.

«В Чорному морі сталася пожежа на судні «PRINCE 4», яке вийшло з порту Миколаїв з вантажем зернових.
За інформацією, отриманою від чергового порту Миколаїв о 20.39, буксир «Нібулон 101» тушить пожежу по лівому борту надбудови, а буксир «Кілбі» з правого борту надбудови», — йдеться в повідомленні.

Балкер йшов з Миколаєва до Суецького каналу під прапором Коморських островів. За попередньою інформацією, пожежа виникла в одній із кают. Капітан дав команду екіпажу зібратися на головній палубі.

Самі моряки впоратися з пожежею не змогли, балкер подав сигнал лиха, попросивши про допомогу. Ситуацію ускладнив штормовий вітер – до 24 м/с.

За даними на 18:40, згідно із сайтом MarineTraffic, суховантаж дрейфував поблизу берегової лінії в районі Рибаківки.

Видання пише, що близько 18:30 екіпаж уже не виходив на зв’язок, оскільки всі моряки перейшли на палубу з переносними супутниковими GMDSS-раціями. На 19:40 зв’язку з пароплавом, що зазнав лиха, не було. Очевидно, переносна радіостанція моряків розрядилася.

«Станом на 20:40, як розповіло джерело нашого видання, до палаючого судна підійшли три буксири і команда рятувальників. Екіпаж при цьому відмовлявся спускатися, моряків намагалися вмовити покинути борт. На судні водночас зберігалася небезпечна ситуація. Так, вогонь поки охопив надбудову, тобто, верхню частину суховантажу. Якби пожежа перекинулася в машинне відділення, існував би ризик вибуху парів палива», — зазначає видання.

PRINCE 4 – балкер, побудований у 1986 році. Його вантажопідйомність становить 12 367 тонн, загальна довжина – 121,8 метра, ширина – 20,01 метра.