Разумков заявив, що за кнопкодавство депутатів позбавлятимуть мандата

13 февраля, 2021 18 :54

Народний депутат України втратить свої повноваження, якщо суд визнає його винним у неперсональному голосуванні, що є кримінальним правопорушенням. Про це заявив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, передає пресслужба ВРУ.

“Кнопкодавство — це кримінальне правопорушення, тому рішення буде прийнято в рамках діючого Кримінального процесуального Кодексу. Якщо вступає в силу рішення суду, то народний депутат перестає бути народним депутатом України. Фактично автоматично”, — зауважив Голова Парламенту.

Дмитро Разумков зазначив, що Верховна Рада комплексно підходить до питання боротьби з кнопкодавством. На сьогодні вже є перші рішення.

“Місця на задніх рядах, які не закріплені за народними депутатами і де, можливо, відбувалися такі ганебні явища, відключені від системи “Рада”. Сподіваємося, що найближчим часом нам вдасться прив’язати  картку депутата до конкретного місця. І ми фактично зможемо бачити, з якого місця або за кого проголосував той чи інший нардеп”, — розповів Дмитро Разумков.

Голова Парламенту також додав, що планується додатково встановити чотири камери відеоспостереження в залі пленарних засідань.

“Програма максимум — перейти на нову систему “Рада” або її аналоги, щоб повністю унеможливити неперсональне голосування. Є різні варіанти, починаючи з сенсорних кнопок, і закінчуючи відбитком пальця. Але мені б дуже хотілося, щоб кнопкодавство залишилося в історії і останні події лише були в хроніках, а не в стінах парламенту”, — наголосив Дмитро Разумков.

Разом із тим він зазначив, що в нинішньому скликанні Верховної Ради кнопкодавство має поодинокий характер. Але керівництво Парламенту докладатиме зусиль, щоб повністю позбутися таких випадків.