Аллахвердієва пояснила, чому не проголосувала за визнання Революції Гідності ключовим моментом в історії України

17 февраля, 2021 15 :50

Народна депутатка від фракції «Слуга народу» Ірина Аллахвердієва запевнила, що підтримує проект постанови, який визнає події Революції Гідності одним із ключових моментів становлення держави. Нагадаємо, раніше на сайті Верховної Ради значилося, що вона «не голосувала».

Про це Аллахвердієва розповіла у коментарі журналісту видання MyCity.

За її словами, проголосувати не вдалося через технічні причини.

«Я повністю підтримую цей проект, але, на жаль, з технічних причин не голосувала. Але я точно підтримую ініціативу», — запевнила депутат.

Всі інші народні обранці від Миколаївщини підтримали документ.

Нагадаємо, проект постанови про Заяву Верховної Ради України у зв’язку з шостою річницею початку Євромайдану та подій Революції Гідності (№2739) загалом підтримали 295 нардепів: 200 представників «Слуги народу», 24 – від «Європейської Солідарності», 20 – від «Батьківщини», 15 – від «Голосу», 12 – від депутатської групи «За майбутнє», 16 – від групи «Довіра» та 8 позафракційних.

У самому проекті йде мова про те, що Революція Гідності є одним із ключових моментів становлення української держави і показником національної ідеї та свободи.

Також йде мова про те, що необхідно дати оцінку режиму тодішнього президента Віктора Януковича, дії якого спричинили анексію Росією півострову Крим та часткової окупації Донбасу. Зазначається, що «злочинний режим Януковича підтримувався РФ і діяв всупереч національним інтересам України».

Окремо засуджуються дії підрозділу «Беркут» та інших військових, які підтримували режим тодішньої влади.