На Миколаївщині виготовляють лікувальну косметику зі слизу равликів

19 февраля, 2021 09 :02

У Галицинівській громаді в 2020 році на равликовій фермі виростили 50 тонн равликів. Але експортувати їх на європейський ринок не вдалося. Тому на підприємстві розробили власну методику виробництва муцину – слизу равликів. З муцину виготовляють натуральну косметику. Про це повідомляє «Суспільне«.

За словами співвласника равликової ферми Костянтина Пономаренка, основний напрямок реалізації муцину – це Південна Європа, але COVID-19 вніс свої корективи. Під час локдаунів готельний, туристичний та ресторанний бізнес там був повністю закритий.

Як розповіла співвласниця ферми Ольга Пономаренко, в країнах Євросоюзу споживають триста тисяч тонн равликів Мюллер у рік. Європейські фермери вирощують двісті тисяч тонн. Тому був попит на равликів українських фермерів. Втративши ринок збуту, українські виробники змушені утилізувати равликів, тому що протягом року вони перебувають у сплячому стані в холодильниках. А це енерговитратний процес.

«Основна задача наша була виростити равлика і в сплячому стані відправити його на експорт в Європу. Але зараз у Європі не всі ресторани працюють. Тому равликів вони, звісно, закупляють менше. Тому ми адаптувалися до цієї ситуації», – розповіла Ольга Пономаренко.

З її слів, на підприємстві розробили власний унікальний метод збору равликового слизу – муцину, з якого почали виготовляти косметику. Орієнтувалися в розробках на китайський муцин, чистота якого складає 68%.

«Відправили в Бельгію. І з Бельгії нам прийшов сертифікат якості, там було сказано, що муцин, який ми здобули, має чистоту 96%. Ми ще відправили в Ізраїль наші зразки. Вони нам не прислали відповідь з параметрами. Але вони вже зараз ведуть переговори про замовлення ста кілограмів сухого муцину», – сказала Ольга Пономаренко.

Пономаренко розповів, що крім виробництва муцину на експорт, на підприємстві розробили лінію натуральної лікувальної косметики з муцину: крем-мило для вмивання, гель для душу та мило для рук. У планах – виготовляти шампуні, креми для обличчя та іншу продукцію.

Щоб налагодити співпрацю з європейськими колегами в січні 2021 року фахівці екоферми відвідали Інститут геліокультури в Італії в місті Кераско. Там фермери з Миколаївщини вивчали напрацювання в галузі застосування слизу равликів у косметології.

«Ми витратили багато часу, щоб її розробити, отримати, і зараз у нас дуже добре виходить. Ми хочемо зайняти таку ланку і виробляти такий продукт, яким би пишалися всі українці», – сказав Пономаренко.

За його словами, він розробив навчальну програму для фермерів з метою розвивати виробництво равликів на території громади й регіону.

«Хочемо зробити школу, щоб навчити місцевих фермерів Миколаївщини та Галицинівщини вирощувати равликів на своїх присадибних ділянках, паях, землях ОТГ і гарантовано не мати проблем зі збутом», – розповів Костянтин Пономаренко.

Голова Галицинівської територіальної громади Іван Назар розповів, що реалізація цього проєкту сприятиме покращенню рівня життя людей. За його словами успіх Галицинівської ОТГ полягає у співпраці однодумців на користь громади.