Влада Миколаєва хоче «виміняти» приміщення обласного шкірно-венерологічного диспансеру, а взамін віддати два міських: які саме?

18 февраля, 2021 15 :24

Миколаївський обласний центр медико-соціальної експертизи, який знаходиться за адресою провулок Корабелів, 1, може лишитись без приміщення, адже воно є власністю міста. З подібною проблемою зіткнувся обласний лікарсько-фізкультурний диспансер, що розташований по вулиці Дунаєва 39/7. В свою чергу, місто готове безкоштовно передати на баланс області ці дві будівлі, якщо обласна влада погодиться «обміняти» їх на приміщення обласного шкірно-венерологічного диспансеру, частина яких нині пустують.

Про це йшла мова під час виїзної комісії з питань ЖКГ та комунальної власності міськради у четвер, 18 лютого, передає кореспондент MyCity.

Нагадаємо, це питання уже розглядали на міській комісії, коли представники МСЕКу просили продовжити їм оренду на один рік. Тоді депутати відмовились це зробити. За їх словами, приміщення, де зараз знаходиться МСЕК, потрібно для міської лікарні швидкої допомоги, щоб розвиватись і заключати контракти з НСЗУ. Тому МСЕКу рекомендували пошукати інші варіанти, і через 7 місяців покинути приміщення.

Сьогодні ж комісія проходила саме в будівлі МСЕКу, куди приїхали також представники обласної влади.

Голова комісії Дмитро Іванов ще на самому початку заявив, що місто готове віддати два приміщення, але лише за умови, що обласна влада погодиться віддати шкірно-венерологічний диспансер.

«У нас є краща пропозиція по цим двом приміщенням: ми готові вам передати їх за умови, якщо ви нам з обласної власності на наш міський баланс передасте шкірно-венерологічний диспансер, який знаходиться по сусідству з лікарнею швидкої медичної допомоги. Що це нам дає – це нам збільшує територію, у нас будуть всі авто, які підвозять хворих, мати більше маневру. Там є сьогодні двоповерховий лікарняний корпус, який взагалі не використовується. У нас є бажання розвивати там інфраструктуру ЛШМД», — запропонував Іванов.

За словами головного лікаря міського відділення екстреної медичної допомоги Олександра Дем’янова, це дозволить розвиватись лікарні, адже можна буде заключити додатковий контракт з НСЗУ на суму приблизно 4 млн гривень. Що стосується шкірного диспансеру, то Дем’янов пообіцяв «взяти його під своє крило».

Також у планах міста перенести до пустуючого корпусу шкірного диспансеру міську поліклініку №5, що зараз орендує приміщення в суднобудівного заводу. Як відомо, керівництво міста та «Укроборнпрому», яке є власником заводу, не можуть знайти порозуміння щодо продовження договору-оренди.

«Зараз ще й стоїть питання, де розташувати поліклініку №5. Для цього логістично з під’їздами якраз підходить приміщення номер два», — зазначив Дем’янов.

Утім, представників обласні дещо занепокоїла така пропозиція, адже вона по суті означає ліквідацію обласного шкірно-венерологічного диспансеру, а це заборонено законом. Та Дем’янов пообіцяв, що диспансер продовжить свою роботу, і надалі буде приймати пацієнтів як з міста, так і з області, якщо все ж домовитись вдасться. Також він наголосив, що керівництво диспансеру також підтримує таку ідею.

Категорично проти переміщення МСЕКу виступили представники ветеранів АТО та чорнобильців. Вони вважають, що все повинно залишитись, як є нині, і МСЕК виселяти в жодному разі не можна, адже саме ця установа оформлює довідки про інвалідність та видає необхідні документи для отримання пенсій тощо.

За словами Іванова, МСЕК на вулицю виселяти не будуть. У разі, якщо обласна влада не погодиться на пропозицію міста, лише тоді область повинна буде шукати необхідне приміщення із переліку комунальної власності.

Також він назвав плюси для лікарні швидкої меддопомоги в разі погодження:

«Лікарня знаходиться в межах усього комунального кварталу, тут всі будівлі комунальної власності. Тобто їх легше буде забезпечити теплом від однієї котельні, електроенергією, одночасно весь транспорт буде тут знаходитись. Ми зменшуємо інфраструктуру, охорону і витрати на все це. Тому я вважаю, що було б доцільно зробити тут такий медичний квартал», — сказав Іванов.

Далі комісія виїхала до шкірного диспансеру, де депутати та чиновники оглянули пустуючий корпус. За їх словами, його розташування прямо біля ЛШМД дуже вигідно з логістичної точки зору. Все, що потрібно буде зробити, це прибрати стіну між двома медзакладами.

Врешті-решт, депутат обласної ради Олексндр Мосін запропонував варіант рішення:

«Я запропонував створити робочу групу, до якої ввійдуть керівники міського та обласного управління охорони здоров’я, директори лікувальних закладів, про які йде мова. Вони разом напрацюють єдине бачення, покажуть шляхи майбутнього розвитку цих лікувальних закладів у разі прийняття одного або іншого рішення. Потім це питання буде розглядатись на профільній комісії обласної ради, і далі вже депутатський корпус зможе прийняти зважене рішення», — резюмував Мосін.

Окремо він зазначив, що питання потрібно вирішувати якнайшвидше, в період одного-двох місяців.

Перший заступник голови Миколаївської облради Володимир Фроленко