У Миколаєві цьогоріч збираються розпочати будівництво дворівневої транспортної розв’язки: де саме

18 февраля, 2021 16 :07

У 2021 році в Корабельному районі міста Миколаєва почнеться реалізація проєкту будівництва дворівневої транспортної розв’язки з чотирисмуговим автомобільним тунельним шляхопроводом. Розв’язка буде побудована на перетині Богоявленського проспекту і залізничних шляхів «Укрзалізниці». Про це заявив мер Олександр Сєнкевич після робочої зустрічі з представниками бізнесу, передає пресслужба мерії.

Проєкт буде реалізуватися за фінансової підтримки компанії з Катару QTerminals і миколаївського порту «Ніка-Тера». Замовником проєкту нової розв’язки виступає департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.

«Будівництво нової розв’язки дозволить частково вирішити транспортні проблеми міста. Сьогодні цей переїзд – справжній «транспортний тромб». Він проєктувався ще при Союзі, без урахування сьогоднішніх навантажень. Через те, що проблема цього транспортного вузла не вирішена, виникають величезні пробки. Це перешкоджає нормальному життю миколаївців», – зазначив мер Миколаєва.

За словами Олександра Сєнкевича, на першому етапі реалізації проєкту всі витрати, пов’язані з розробкою передпроєктної документації, взяв на себе порт «Ніка-Тера», який входить в Group DF.

Як зазначив Алім Агакішиєв, СЕО порту «Ніка-Тера», для розробки проєктної документації необхідно отримати техумови від «Укрзалізниці» і зробити спеціальні інженерно-геодезичні вишукування. Проєктування також передбачає дослідження підземних і надземних інженерних мереж і можливість їхнього перенесення.

«Наша мета допомогти максимально розвантажити та оптимізувати транспортні потоки в Миколаєві. Ми віримо в те, що реалізація цього проєкту буде прикладом ефективної взаємодії влади міста і бізнесу. Встановлено чіткі дедлайни за цим проєктом. Сподіваємося, все буде виконано в строк. Концептуальні пропозиції з проєктування та будівництва будуть отримані вже до 1 травня 2021 року», — коментує Алім Агакішиєв.

Також в проєкті будуть передбачені благоустрій прилеглої території з комфортною пішохідною зоною і система відводу атмосферних опадів, поверхневих і талих вод. За словами керівника «Ніка-Тера», тільки ретельна підготовка проєкту дозволить виключити зайві витрати при будівництві.

Партнером проєкту є QTerminals, який профінансує більшу частину будівництва в рамках виконання концесійної угоди, підписаної з Міністерством інфраструктури України.

Мер Миколаєва заявив, що будівництво транспортного вузла не вплине на звичний ритм життя міста і буде проведено без зупинки руху автомобільного та залізничного транспорту.