На Миколаївщині цьогоріч можуть закрити 4 школи: які саме

21 февраля, 2021 16 :01

На Миколаївщині за п’ять років стало на 60 закладів загальної середньої освіти менше. Цей процес пов’язують з оптимізацією. Які навчальні заклади можуть закрити цьогоріч, відповіли на інформаційний запит видання My City у департаменті освіти та науки Миколаївської ОДА.

Скільки було закладів середньої освіти?

Згідно з інформацією департаменту, мережа закладів загальної середньої освіти у 2016 році налічувала 537 закладів, а вже у 2020 році — 477.

«З метою забезпечення доступності та якості освіти в області відбувається процес оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, кооперація їх з метою більш ефективного використання матеріальнотехнічних, кадрових, фінансових та управлінських ресурсів. Шляхи оптимізації в залежності від демографічних, соціальних, економічних, природо-географічних та інших чинників різні: реорганізація (ліквідація, призупинення діяльності, пониження ступеня навчальних закладів), створення опорних шкіл з організованим підвезенням до них учнів з малонаселених пунктів, запровадження індивідуального та дистанційного навчання тощо», — йдеться у відповіді.

Оскільки, відповідно до закону, рішення щодо утворення, реорганізації, перепрофіліювання загальноосвітніх закладів ухвалюють засновники — тобто місцеві ради, то в департаменті порадили звернутися за більш детальною інормацією щодо причин закриття до місцевих громад. Відповіді надали поки не всі громади.

У відповіді також зазначили, що заклади інтернатного типу, засновниками яких є Миколаївська облрада, протягом 2016-2020 років не закривалися.

Під загрозою закриття

У департаменті надали відповідь, що згідно з інформацією керівників управлінь/відділів освіти територіальних громад у 2021 році плануються до закриття такі чотири заклади освіти:

1) Червоноволодимирівська філія І ступеня Сухоєланецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Сухоєланецької сільради (колишній Новоодеський район). Тут немає контингенту учнів.

2) Федорівська філія Ставківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради через малу кількість учнів.

3) Староолексіївська філія Ставківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Веселинівської селищної ради. Причина та сама — мала чисельність учнів.

4) Новобузька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №9 Новобузької міської ради. Її закриття аргументують оптимізацією мережі. Безпосередньо у Новобузькій міськраді відповіли, що в класах мала наповнюваність, а також пояснють плани закриття географічним розташуванням школи.

Нагадаємо, на комісії облради у вересні 2020 року повідомляли, що цьогоріч можуть закрити три школи-інтернати в області.