У Раді готують законопроект про відповідальність за продаж ліків дітям

20 февраля, 2021 10 :40

Депутати Верховнї Ради готують законопроєкт, який заборонить продаж ліків неповнолітнім. Про це повідомив голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, передає «Радіо Свобода«.

Він пояснив необхідність таких обмежень низкою випадків, коли діти труїлись медпрепаратами, які, за даними поліції, купили в аптеці.

«Сьогодні до 22:00 буде зареєстровано законопроєкт, який заборонить продаж ліків дітям до 18 років: і рецептурних, і безрецептурних. Про вітаміни ми зараз не кажемо, про бади не кажемо, бо це не є ліки», — сказав  Радуцький.

Голова профільного комітету додав, що остаточно не вирішено, яке покарання передбачатиметься за продаж ліків дітям, утім, зауважив, що одна з пропозицій — прирівняти до покарання за продаж фальсифікованих ліків.

Нагадаємо, у ліцеї у Боярці, що неподалік від Києва, 16 лютого дві семикласниці отруїлися препаратом “Дротаверин”, одна дівчинка загинула, інша — госпіталізована.

Пізніше у прокуратурі повідомили, що дві учениці “побачили в одній із соцмереж відео із закликом випити 40 таблеток медичного препарату і вирішили спробувати”, що в результаті і привело до трагедії.

Уже наступного дня після інціденту стало відомо, що в Умані в школі дві восьмикласниці наковталися пігулок та потрапили до лікарні.