Сотні миколаївців вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні патріотичною ходою та молитвою

20 февраля, 2021 20 :33

У Миколаєві відзначили День пам’яті Героїв Небесної Сотні та 7 роковини трагічних подій на Майдані, де загинули 107 українських патріотів. Про це повідомляє кореспондент видання MyCity.

Уже традиційно, збирались люди на місці, де розміщувався миколаївський майдан – біля Соборної вулиці. Більшість несли з собою квіти чи лампадки, прапори України та УПА. Далі городяни хвилиною мовчання пом’янули загиблих Героїв Небесної Сотні та військовослужбовців.

Після цього учасники мітингу пішли по вул. Соборна у напрямку Центрального проспекту, а далі до пам’ятника Небесної Сотні. По дорозі, люди викрикували різні гасла: «Україна — понад усе», «Ні капітуляції», «Слава Україні – Героям слава» та інші. Їх супроводжували працівники поліції, які у разі необхідності перекривали рух транспорту, щоб колона могла пройти.

Прийшовши до пам’ятника, городяни знову хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, а присутній на місці святий отець прочитав молитву. В кінці люди із запалених лампадок виклали герб України як символ боротьби за державу.

Загалом мітинг зібрав не менше 300 містян. Це були представники «Нацкорпусу» та інших патріотичних організацій, депутати різних місцевих рад, учасники Революції Гідності та прості небайдужі.

Нагадаємо, сьогодні це уже другий захід, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Зранку квіти біля пам’ятника покладали чиновники та влада.

Довідка:

День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Саме в ці дні під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 року загинуло найбільше активістів Майдану.

Перші вбивства відбулися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом знайшли тіло зі слідами насильницької смерті активіста Юрія Вербицького.

Найбільше людей загинули на Майдані у період з 18 по 20 лютого – 78, а далі ще 20. Гинули мітингарі у сутичках проти спецпідрозділу тодішньої міліції «Беркуту».

Загалом у списку Героїв Небесної Сотні 107 прізвищ. Усім їм посмертно присвоєно звання Героїв України, а трьом іноземцям – білорусу Михайлу Жизневському, громадянам Грузії Зурабу Хурції та Давиду Кіпіані – ордени Героїв Небесної Сотні.