Офіційний Київ засудив репресії проти журналістів у Білорусі

21 февраля, 2021 13 :47

Україна разом із міжнародним співтовариством засуджує наступ білоруської влади на представників ЗМІ.

Про це йдеться у спільній заяві міністра закордонних справ Дмитра Кулеби і міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка щодо репресій проти журналістів у Білорусі.

Міністри висловили обурення подіями в Республіці Білорусь, де «владні інституції продовжують утиски та репресії проти журналістів», — сказано в заяві.

«Весь демократичний світ визнає засоби масової інформації четвертою владою та не втручається у їхню професійну діяльність. Наступ на свободу слова, життя та здоров’я журналістів у Республіці Білорусь відкрито порушує ці базові принципи», — заявили Кулеба і Ткаченко.

Міністри підкреслили, що Україна рішуче стоїть на захисті демократії і свободи журналістської діяльності та разом із міжнародним співтовариством засуджує наступ білоруської влади на представників ЗМІ.

«Особливе занепокоєння викликає деструктивна діяльність Росії, яка з використанням своєї армії пропагандистів повністю узурпувала інформаційний простір  Білорусі, позбавивши білорусів права на вільний доступ до різних джерел інформації», — додається у заяві.

Нагадаємо, 18 лютого у Білорусі двох журналісток «Белсату» засудили до двох років позбавлення волі за те, що вони вели стрім розгону мітингу.

Джерело: «Європейська правда»