Миколаївський зоопарк не готовий взяти собі червонокнижних орлів, яких експлуатують невідомі на Соборній, — Топчий

22 февраля, 2021 16 :10

Директор Миколаївського зоопарку і депутат міськради Володимир Топчий розповів, що зоопарк не готовий взяти хоча б на деякий час червонокнижних орлів, якщо поліція вилучить їх у молодиків, які часто експлуатують птахів для фото на Соборній.

Про це Топчий розповів у коментарі журналістам MyCity.

Нагадаємо, містяни неодноразово жалілись на молодиків, які у святкові дні пропонують сфотографуватись з великими орлами. Як виявилось, птахи ці надзвичайно рідкісні, занесені до Червоної книги. Також відомо, що з цього приводу неодноразово звертались до поліції, проте жодного результату поки немає.

На питання, чи готові на деякий час взяти птахів до місцевого зоопарку, Топчий заперечив. За його словами, у зоопарку є такі птахи, а місць для нових немає.

«Ні-ні (не готовий – прим.), є у нас «Центр захисту тварин». Вони повинні створити умови для орлів, і потім запропонувати їх по зоопаркам в Україні: є в Одесі зоопарк, в Києві, в Рівному – запропонувати їм цих птахів», — вважає він.

Також для птахів необхідне спеціальне харчування, а на нього треба виділяти гроші:

«Раціон там приблизно 400 грам у день риби та десь біля 300 грам м’яса, але на місяць це буде велика сума».

Все ж, Топчий вважає, що молодики повинні довести, що мають право тримати у себе таких рідкісних птахів. Якщо ж необхідних документів не нададуть, то поліція має забрати орлів. Він також додав, що в Україні знайдуться зоопарки, які із задоволенням візьмуть собі птахів.

«Це все не означає, що можна експлуатувати птахів, які занесені до Міжнародної Червоної книги, які є власністю держави, і ніхто не давав права на вилучення цих птахів із природи. Якщо у них (власників – прим.) є дозвіл на вилучення цих пташенят із гнізд, і вони покажуть документи з мокрою печаткою, тоді до них питань немає, а якщо такого документу нема, то нехай офіційно скажуть, де вони їх купили», — резюмував Топчий.