Житель Миколаївщині створив на своєму подвір’ї музей амфор

23 февраля, 2021 09 :09

Маленький музей амфор у грецькому стилі власноруч створив на своєму подвір’ї Микола Гуссіді. Електрик за освітою, гончар за покликанням. Чоловік проживає в селі Кир’яківка на Миколаївщині. Про це пише «Суспільне«.

Захоплення Миколи Гуссіді почалося з мрії – прикрасити подвір’я колонами.

а його словами, батько розповідав йому, що його дідусь за походженням був греком, а прізвище Гуссіді має грецьке коріння. Саме тому Микола зацікавився архітектурним стилем античної Греції.

Перші форми вирізав із дерева, але ті творчі спроби були невдалими. Поки не вичитав у книзі, як створити амфору за допомогою дроту.

Як виглядає майстерня гончарів, він бачив лише на картинках. Свій станок змайстрував з підручних матеріалів: основа – фрагмент бетонозмішувача та стілець, що обертається. Перша вдала робота за цією технологією – паркан, якому вже 20 років.

А от амфори Микола Георгійович виготовляє протягом чотирьох років. У книзі не було підказок щодо форм для ручок, їх вигадав самотужки.

На одну амфору чоловік витрачає мішок цементу. Вироби намагається виконувати максимально схожими на старовинні. Прискіпливо ставиться до підбору фарб і постійно експериментує: яка менше вигорає на сонці, а яку додатково треба покривати лаком.

Пані Тетяна всіляко підтримує чоловіка.

Дружина любить красу, а чоловік прагне її нею оточити. Зовсім нещодавно майстру вдалося створити свою першу колону. Поки не встиг пофарбувати, але тепер переконаний, що маленька мрія обов’язково стане реальністю.