Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Миколаїв мріє взяти собі на баланс музей суднобудівного заводу, проте є перепони, — Любаров

23 февраля, 2021 10 :07

Міська влада Миколаєва готова прийняти на баланс музей, який знаходиться на території «Миколаївського суднобудівного заводу». Проте зараз це зробити майже неможливо, адже він у власності державного концерну «Укроборонпром», який неохоче віддає свої об’єкти.

Про це розповів начальник управління культури міськради Юрій Любаров у коментарі MyCity.

«Місто мріє про це. Але на сьогодні це, напевно, неможливо, мені здається. По-перше, це державно власність, це «Укроборонпром», але ми мріємо, спілкуємось, і якщо буде нагода, то обов’язково. Місто готове взяти і колекцію, і сам музейний павільйон», — розповів Любаров.

За його словами, навіть сама будівля музею є важливою культурною пам’яткою, не кажучи уже про експонати:

«Там сам павільйон модельний – це пам’ятка історії, і речі, які там є, це дуже цікаво. Не гірше, ніж в музеї адміралтейства та флоту».

Зараз взяти експонати і перенести їх в інший музей міста також не можна, тому що вони охороняються державою. Проте, якщо «Укроборонпром» погодиться віддати місту будівлю адміралтейства, то музей можна буде перенести туди, щоб кожен охочий мав можливість відвідати його.

«Олександр Федорович (Сєнкевич – прим.) говорив, що, якщо завод погодиться місту передати будівлю адміралтейства, то туди можна буде перенести і музей, щоб був доступ для містян. Це поки що мрії, на жаль, але ми працюємо над цим», — додав Любаров.

Деякі фото музею:

Більше фото тут.