Кремінь вимагає пояснень, чому тренер ФК «Львів» отримав жовту картку через мовне зауваження арбітру

22 февраля, 2021 19 :26

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь попросив Українську асоціацію футболу пояснити, чому судді під час матчів використовують недержавну мову. Він вимагає пояснень, чому тренер ФК «Львів» отримав жовтку картку після зауваження арбітру щодо використання російської мови. Про це йдеться на сторінці омбудсмена в Фейсбуці.

Кремінь направив листа до голови Української асоціації футболу Андрія Павелка щодо мовного інциденту, який стався під час футбольного матчу 15-го туру УПЛ «Львів»-«Колос» між головним тренером львів’ян Віталієм Шумським та арбітрами матчу: Миколою Кривоносовим і Віктором Копієвським. У листі Уповноважений просить у двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред’явлення жовтої картки тренеру ФК “Львів” за можливою ознакою мовної дискримінації.

“Ще 20 листопада минулого року на адресу Української асоціації футболу мною був направлений лист з проханням вжити додаткових організаційних, інформаційних та інших заходів щодо забезпечення виконання Українською асоціацією футболу вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» щодо обов’язкового застосування державної мови у своїй діяльності та довести до відома членів Асоціації рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо норм Закону, які стосуються застосування державної мови у діяльності спортивних федерацій. Проте з відкритих джерел стало відомо про інцидент, який стався на матчі 15-го туру УПЛ «Львів»-«Колос» між головним тренером львів’ян Віталієм Шумським та арбітрами матчу: Миколою Кривоносовим і Віктором Копієвським, в діях яких можуть бути ознаки порушення норм Закону”, — зазначив Уповноважений.

“Для ухвалення подальшого рішення прошу в двотижневий термін надати пояснення щодо ситуації з використанням суддями недержавної мови під час обслуговування матчу та пред’явлення жовтої картки тренеру ФК “Львів” за можливою ознакою мовної дискримінації”, — наголошується у листі.

В коментарях Павелко повідомив, що цей інцидент вже відучора ретельно вивчається Комітетом етики і чесної гри Української асоціації футболу.

«Комітетом з етики та чесної гри розпочату перевірку інциденту, що трапився в матчі української Прем’єр-ліги ФК «Львів» (Львів) — ФК «Колос» (Ковалівка) 20 лютого 2021 року між головним тренером команди господарів та четвертим арбітром матчу. На 67-й хвилині арбітр матчу Віктор Копієвський виніс попередження головному тренеру ФК «Львів» Віталію Шумському після отримання повідомлення за допомогою радіозв’язку від четвертого арбітра Миколи Кривоносова. Після матчу Віталій Шумський публічно заявив, що причиною інциденту було його звернення до четвертого арбітра з вимогою спілкуватися українською мовою», — зазначається на сайті УАФ.

Повідомляється, що комітетом буде опитано свідків та досліджено інші наявні матеріали з метою з’ясування всіх обставин цього епізоду та дотримання Кодексу етики та чесної гри.