В лісгоспі заявили, що вирубка дерев в Матвіївському лісі є законною, місцеві жителі виступають проти

23 февраля, 2021 14 :10

22 лютого десять жителів мікрорайону Матвіївка, що в місті Миколаєві, вийшли на захист місцевого лісу. Там триває зруб дерев. У лісгоспі говорять, що це масова чистка лісу. Про це йде мова в сюжеті «Суспільного«.

Вирубка дерев в урочищі розпочалась 15 лютого. Місцевих жителів обурює те, що ніхто не повідомляє про мету таких вирубок. Вирубують дерева щороку, але нових насаджень лісгосп не проводить. Куди зрубаний ліс вивозять далі, теж невідомо.

«Коли ми зафіксували масові зруби, а це близько 1000 дерев в одному квадраті, наші активісти відразу викликали поліцію. Почали розмовляти з тими, хто рубав дерева: на якій підставі вони це роблять? Вони показали якісь папериам написано, що триває вирубка сухих дерев, а ми звернули увагу, що пиляють молоді та здорові дерева», – розповіла жителька Матвіївки Маргарита Прусова.

До людей приїхав директор державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» Микола Гордієнко. Він показав документи на планову прохідну рубку лісу. Її почали проводить взимку, аби встигнути до потепління та до настання пожежонебезпечної ситуації. Він говорить, про вирубку лісу попереджували старосту села Баловне, тому що ця частина лісу підпадає територіально під його володіння.

«Підраховано кожне дерево, яке має бути спиляно. За фактом, у нас з 3,5 тисячі кубів, які тут за запасом є, нам запланували 281 куб, це 8% від тієї кубомаси, яка тут є. А ми запланували, згідно з матеріалами, які перерахували, 123 куба, це 3,5% від кубомаси, яка тут нараховано», — сказав Гордієнко.

За його словами, дерева від метра до 1,9 метра будуть йти на дрова паливні, деревина від 2 до 3 метрів буде використовуватися у виробництві і 3,5 куби спиляно ділової деревини.

Те, що на території лісу зі сторони села Баловного буде проводитись вирубка дерев, громаду села попереджували заздалегідь. Це підтвердила телефоном староста села Галина Хонейко.

«Згідно з плановим проведенням санітарних заходів підприємством «Миколаївське лісове господарство» заплановані і будуть проводитись у 2020 році такі заходи: прохідні рубки на площі 3,1 га квадрат 4, прохідна рубка вибіркова в квадраті 4 на площі 4,5 га і прохідна рубка вибіркова на квадраті 6 площею 16,1 га. Такий лист нам надійшов 15 лютого від директора державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» Миколи Гордієнко», — прокоментувала Хонейко.

Жителі Матвіївки зібрали підписи проти вирубки дерев та планують звернутися під час найближчої сесії Миколаївської міської ради до міського голови Олександра Сєнкевича з проханням розібратися у цьому питанні.

«Якщо навіть і потрібна ця вирубка, то необхідна і компенсація новими насадженнями, а їх дуже мало. Не можна знищувати природу і думати, що за це нам нічого не буде», – сказала жителька Матвіївки Ярослава Тернова.

За словами директора державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» Миколи Гордієнка, планові посадки нових дерев в 2021 році на території урочища Баловне – Матвіївка підприємство проводити не планує, але може надати посівний матеріал для добровільного засадження населенням.