Як записатися в чергу на вакцинацію проти коронавірусу: інструкція від МОЗ

23 февраля, 2021 13 :01

Уже з першого березня в Україні буде відкритий запис на вакцинацію від COVID-19. Зробити це можна буде через мобільний застосунок «Дія», портал «Дія» та контакт-центр Міністерства охорони здоров’я з питань COVID-19.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

«МОЗ спільно з Мінцифри збільшили кількість послуг, які може отримати громадянин у своєму смартфоні або з комп’ютера, не виходячи з дому. Ми створили послугу — запис до листа очікування на вакцинацію від COVID-19, який буде доступний у застосунку та на порталі “Дія”. Це дуже важливо і стосується українців, які хочуть записатися в чергу (на вакцинацію), віком від 18 до 59 років. Ідея полягає в наступному: кожен охочий з 1 березня матиме змогу потрапити до цього списку і зробити це можна буде на порталі “Дія”, застосунку “Дія” і за допомогою контактного центру», — розповів Кучер.

Він також розповів, що вакцинація проходитиме етапами. На першому будуть вакцинувати медпрацівників лікарень, які працюють із хворими на COVID-19, мешканців закладів для людей похилого віку, військовослужбовців у зоні проведення ООС; на другому етапі — медпрацівників, людей похилого віку 80+ та соціальних працівників; на третьому етапі — людей віком від 65 років, працівників критично важливих структур, державної безпеки, працівники сфери освіти; на четвертому етапі — людей від 60 років, людей з хронічними захворюваннями, осіб, які працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі.

Людей віком від 18 до 59 років, які не входять в зазначені групи вакцинації, можуть вакцинувати лише на 5-му етапі.

Нагадаємо, раніше сьогодні повідомлялось, що в Україну доставили 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу AstraZeneca.