Каністра пального вартістю в 500 тис. гривень. Чому аграрії пригнали на протест у центр Миколаєва трактори та вантажівки?

24 февраля, 2021 13 :39

У середу, 24 лютого, під будівлею Головного управління ДПС у Миколаївській області мітингували аграрії. Вони навіть пригнали в місто техніку: трактори та вантажівки, погрожуючи перекрити вулицю Нікольську. Причиною таких дій стали скандальні зміни до податкового законодавства. Згідно закону, тепер кожен фермер зобов’язується оформити ліцензію на зберігання пального, а якщо цього не буде зроблено, то їм загрожує 500 000 (п’ятсот тисяч) гривень штрафу. Навіть за 20-літрову каністру пального.

Про це повідомляє кореспондент видання MyCity.

Зранку біля податкової зібрались кілька сотень аграріїв зі всієї області. Вздовж Нікольської вишикувались біля десятка великовантажних автомобілів та кілька тракторів. Пізніше один трактор навіть заїхав до самого входу податкової. Відразу після цього патрульні склали на тракториста адмінпротокол за порушення ПДД.

Також біля сходів до податкової встановили шини та бочку, на яку поклали 20-літрову каністру з дизельним пальним – як символ.

«Усі ми знаємо скандальний закон про обіг палива, яким практично кожного фермера зробили злочинцем, ми проти цього. Ось тут, бачите, на бочці стоїть каністра солярки. За те, що я її набрав, штраф 500 тисяч гривень. Це щоб ви розуміли тупість закону, який був прийнятий», — розповів один із аграріїв, колишній депутат Миколаївської райради від «Радикальної партії Олега Ляшка» Сергій Протченко.

Зазначимо, що саме Протченко закликав тракториста заїхати на територію податкової, порушивши правила дорожнього руху.

Мітингарі вимагали, щоб до них вийшли представники ДПС і народні депутати, які й проголосували за законопроект. Пізніше до людей все ж вийшов начальник обласної податкової Дмитро Прокоф’єв.

Він розповів, що у кожного аграрія було більш ніж півтора року, щоб оформити собі ліцензію на зберігання палива. Коштує вона 780 гривень.  Все ж, Прокоф’єв визнав, що штрафи зависокі, проте пожалівся, що податкова не може на це впливати, адже вона лише виконує закони.

Пізніше слово взяла аграрій та депутат облради Надія Іванова.  За її словами, ОДА в курсі ситуації. Ба більше, нещодавно голова адміністрації Віталій Кім начебто направив лист до Верховної Ради з проханням відмінити уже виписані аграріям штрафи, а також саму процедуру ліцензування.

«Я сама  аграрій, і поки до мене ще не прийшли, але розумію, що це може бути завтра, тому я разом з вами. В мене є питання: кому з вас дзвонили або районне керівництво, або керівництво ОТГ з проханням надати інформацію кого з вас вже штрафували та за що? Є тут такі? Міністр АПК надав завдання зібрати інформацію про масштаби лиха і ми будемо діяти. На минулому тижні губернатор відправив листа на міністерство і ВРУ з проханням відмінити: а) штрафи, які були накладені; б) ліцензування. Як воно буде працювати – я ще не знаю. Я вам дякую, бо якщо ви б тут не зібрались, то, мабуть, і реакції не було б і не було б розмов про те, що це треба відмінити. Сьогодні податківці теж в заручниках, бо вони також виконують закон, який прийнятий Верховною Радою. Зло в тому законі, який треба відмінити, і ми це всі розуміємо. Перш за все, треба звертатись до тих, хто приймав цей закон – не людський по відношенню до аграріїв, який знищить малий і середній аграрний бізнес. Я з вами згодна, але прошу надати інформацію, кого з вас вже штрафували та за що, в обласну раду, на постійну профільну комісію. Знаю, що в інших областях також збирають звернення, і проводять роботу по зверненню до ВРУ, президента, Кабміну щодо того, аби відмінити ліцензування і штрафи по 500 тисяч гривень», — заявила Іванова.

Зазначається також, що під час розгляду скандального законопроекту в комітетах ВРУ, юридичний департамент Ради виступав проти прийняття закону.

Окрім того, закон тепер змушує аграріїв всю інформацію про закупівлю та використання пального передавати до податкової, що викликає купу різних обмежень та заборон, через які кожен може отримати півмільйонний штраф.

«Підприємство, до якого звернеться школа, щоб заправити шкільний автобус, за це буде йому штраф півмільйона гривень. Ну так прописаний сьогодні закон. Сьогодні жоден фермер законодавчо не має права навіть допомогти комусь – лікарні чи ще комусь. 500 тисяч гривень штрафу за те, що паливо зберігається в каністрі 20 літрів, закон так прописаний», — розповів один із аграріїв.

Також підтримав своїх колег депутат облради від «За майбутнє» і аграрій Руслан Нерода. Він запевнив, що нещодавно мав розмову із міністром сільського господарства Романом Лещенком, який обіцяв вирішити проблему зі величезними штрафами.

 «Ми в четвер були в Києві на зустрічі з нашим міністром сільського господарства Романом Лещенко, який нам крокодилячими сльозами плакав, пообіцяв вирішити цю проблему на загальнодержавному рівні і вирішити проблему саме з 500 тисячами гривень. Тому що блукає акцент, всі намагаються зосередитися на тому, як правильно оформити шляхові листи, але це не такі страшні штрафи як 500 тисяч гривень, які прийшли тим, хто особливо нічого не порушив. Ми ставимо акцент на тому, що саме 500 тисяч гривень – це перше, з чого потрібно почати. […] Тому сьогодні о 13:00 аграрні асоціації проводять пресконференцію, на якій ставлять ультиматум нашій владі, що, якщо ці ліцензії не будуть скасовані, то буде оголошений загальнонаціональний аграрний страйк, на який будуть виходити не в одній області і місті. Судячи з напруженням, хорошого точно нічого не буде», — сказав Нерода.

Врешті-решт, люди зійшлися на тому, що проблему до влади вони довели. Тому мітингарі розійшлись без сутичок із правоохоронцями, проте пообіцяли зібрати ще більш масовий протест уже біля будівлі ОДА 16 березня, якщо до цього часу штрафи не відмінять.

У свою чергу, Прокоф’єв дав обіцянку не штрафувати аграріїв 16 березня.

Фото:

Детальніше із законом можна ознайомитись тут.