В Україні зробили перше щеплення від коронавірусу

24 февраля, 2021 13 :51

В Україні зробили перше щеплення від коронавірусу. Вакцину отримав лікар-реаніматолог Євген Горенко, який працює у коронавірусному відділенні Черкаської обласної лікарні.

Про це у себе на сторінці в Фейсбук написав голва Черкаської ОДА Олександр Скічко.

За його словами, Україні працюватиме каскадна модель вакцинації, яка передбачає роботу мобільних бригад у визначеному послідовному порядку. Також Скічко зазначив, що в лікарнях стежать за температурним режимом для зберігання вакцини у межах температур від +2° до +8° С.

Також голова нагадав, що вакцинація в Україні буде проходити у кілька етапів. Вона буде безкоштовною і обов’язково добровільною.

«Хочу підкреслити, що вакцинація проти коронавірусу є добровільною і безкоштовною. Вона відбудеться в V етапів: на І етапі щеплення отримають медпрацівники та персонал, який надає допомогу ковідним хворим; на ІІ – люди з надзвичайно високим ризиком інфікування (соцпрацівники, люди старше 80 років, решта медпрацівників); на ІІІ – люди з високим ризиком інфікування та ті, хто працює в ДСНС, СБУ, поліції, в освітніх закладах; на ІV етапі – люди віком від 60 до 64 років, дорослі з супутніми захворюваннями. V етап – усі інші категорії населення», — заявив Скічко.