Миколаївська ОДА відзвітувала про початок вакцинації

25 февраля, 2021 14 :22

У четвер, 25 лютого, у Миколаївській області офіційно стартувала вакцинація громадян від коронавірсної інфекції COVID-19. Зараз Миколаївщина отримала 12 тисяч 300 доз вакцини британсько-шведської компанії AstraZeneca (CoviShield).

Про це розповіли на брифінгу обласної адміністрації, повідомляє кореспондент MyCity.

Нагадаємо, про першого вакцинованого у Миколаєві розповіли напередодні. Ним став завідуючий реанімаційним відділенням фтізіопульмонологічного госпіталю Андрющенко Андрій. За словами заступника начальника управління охорони здоров’я ОДА Олега Бабіна, зараз перший вакцинований почуває себе задовільно.

«Сьогодні зранку в область прибуло 12 300 доз вакцин для вакцинації громадян. Відповідно до плану, першими будуть вакцинуватись лікарі певних медзакладів. Вже о 09:00 перша бригада отримала відповідні вакцини і поїхала на вакцинацію. О 10:00 ми вже вакцинували першого лікаря нашої лікарні, яка має найбільшу кількість ліжок – 250 «ковідних» місць – це наше обласний фтізіопульмонологічний центр», — розповів заступник голови ОДА з питань охорони здоров’я Ігор Кузьмін.

Як уже зазначалось, першими планують вакцинувати лікарів, які працюють із «ковідними» хворими, а також людей похилого віку, які знаходяться в закладах соцзахисту.

Окремо відзначається, що на першому етапі вакцинують 6 150 чоловік. Все через те, що кожному необхідні дві дози, перша зараз, а друга через 28 днів. Тобто, перший етап закінчиться орієнтовно у кінці березня- на початку квітня.

Що стосується останнього, п’ятого етапу вакцинування, коли ліки зможуть отримати кожен бажаючий, хто не входить до перших чотирьох груп населення, то він на території Миколаївщини очікується у вересні. Вона буде безкоштовною та добровільною.

Зараз вакцинують медиків виключно добровільно, і щодо тих, хто відмовиться, обіцяють не вчиняти жодних санкцій.

Також в ОДА опублікували фото вакцинування Андрющенка.Та фото прибуття вакцини до області:

Ще раз нагадаємо про етапи вакцинування громадян проти коронавірусу:

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення:

  • січень–квітень 2021 року — люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  • квітень–червень 2021 року — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;
  • червень–вересень 2021 року — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 року — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.