Одеські лікарі провели унікальную операцію методом «зварювання» та врятували око 21-річній дівчині

25 февраля, 2021 20 :22

В Одесі ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» вперше у світі виконали унікальну операцію з видалення внутрішньоочної гемангіоми хоріоідеі великого розміру. Про це повідомляється на сайті інституту.

Як розповіли, прооперували 21-річну пацієнтка з синдромом Стюрж-Вебера і гемангіомою судинної оболонки ока  великого розміру (12,2мм х 16,1 мм, вистояння в склоподібне тіло — 6 мм), яка збільшувалася протягом двох років. Також розвивалося ексудативне відшарування сітківки, що могло призвести до розвитку неоваскулярної глаукоми, а потім до видалення ока. Відомі методи лікування були неефективні через великі розміри новоутворення.

«Для молодої активної дівчини важливо було зберегти око як з косметичної, так і з психологічної точки зору. Тому лікарі Інституту прийняли рішення про проведення органозберігаючої унікальної операції — ендорезекція новоутворення з використанням високочастотного електрозварювання біологічних тканин (ВЕБТ) за авторською методикою розробленою спільно з Інститутом ім. Є.О. Патона НАН України. Ними ж був розроблений необхідний для проведення втручань інструментарій.  Операцію провів завідувач відділом патології сітківки і склоподібного тіла, д. мед.н. Уманець Микола Миколайович», — йдеться в повідомленні.

Лікарі зазначають, що операція відбулася успішно. Вдалося зберегти око як орган, а також у пацієнтки з’явився «предметний» зір.