РНБО доручила Кабміну розробити законопроект щодо подвійного громадянства

27 февраля, 2021 14 :45

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні 26 лютого ухвалила рішення з питань державної безпеки — розробити законопроект щодо подвійного громадянства. Про це повідомив секретар РНБО України Олексій Данілов після засіння.

Він нагадав, що Росія свого часу інфільтрувала громадян РФ в органи державної влади та правоохоронні органи, зокрема, на посади очільників Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Служби безпеки України.

«Питання подвійного громадянства є для нашої держави вкрай важливим. Як ви знаєте, ми рухаємося в бік цивілізованих держав, які дозволяють подвійне громадянство. Але для нашої країни є певні виклики, які пов’язані з тим, що, свого часу, Російська Федерація використала цей інструмент… Коли у нас керівник Служби безпеки України, міністр внутрішніх справ, міністр оборони, керівник Генерального штабу були громадянами Російської Федерації. Ми не можемо цього допустити в майбутньому. У нас є також певні виклики в інших країнах. І ми сьогодні ухвалили рішення, що протягом двох місяців Кабінет Міністрів повинен запропонувати законопроект, який дозволить нам чітко розуміти… тих осіб, у яких є подвійне громадянство», — зазначив Данілов під час брифінгу.

Передбачається, серед іншого, запровадити організаційно-правовий механізм виявлення громадянства іноземних держав, насамперед в осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, або в осіб, які претендують на зайняття таких посад.

При цьому Данілов висловив думку, що люди, які сьогодні примусово отримують громадянство РФ на тимчасово окупованих територіях Криму і Донецької та Луганської областей, після деокупації відмовляться від нього.

Нагадаємо, що РНБО позбавила держнагород та військових звань України офіцерів-зрадників часів Януковича.