У США знайшли рідкісного птаха, який поєднує обидві статі

28 февраля, 2021 20 :28

У США виявили рідкісного птаха, який генетично напівсамиця-напівсамець. Таких особин вчені називають гінандроморфами. Про це повідомляє ВВС.

Двостатевого червоного кардинала сфотографував орнітолог з Пенсильванії.

Кардинали-самці — яскраво-червоні, а самки — блідо-коричневі. Це і дозволило припустити, що цей птах поєднує в собі чоловічі та жіночі статеві ознаки.

На думку вчених, гінандроморфізм не є чимось незвичайним, але трапляється дуже рідко. Це була «унікальна зустріч на мільйон», сказав ВВС 69-річний орнітолог Джеймі Гілл.

Його подруга розповіла, що побачила «незвичайного птаха» біля годівниць на задньому дворі свого будинку.
Спочатку Гілл подумав, що у птаха лейкізм — втрата пігментації. Але, побачивши фото з мобільного телефону, запідозрив, що у нього так званий білатеральний гінандроморфізм.

Він вирушив до місця, де був помічений кардинал, і протягом години фотографував незвичайного птаха.

«Після зйомки у мене серце вилітало з грудей, поки я не повернувся додому і не обробив цифрові знімки, щоб побачити, що вийшло. Майже двадцять років я шукав дятла з дзьобом зі слонової кістки, якого вважають вимерлим. Тому спіймати в об’єктив такий рідкісний екземпляр було майже так само захопливо, як знайти дятла», — ділиться враженнями Гілл.

Птахи-напівсамиці-напівсамці — дуже рідкісне явище, пояснює професор Браян Пір з Університету Західного Іллінойсу, який досліджує червоних кардіналів-гінандроморфів у США. Але, додає він, у деяких видів це явище може залишитись непоміченим.

«Білатеральний гінандроморфізм є результатом неправильного розподілу статевих хромосом, — каже він. — У таких тварин або групи клітин, або тканини, або органи мають набір хромосом, характерний для різних статей».

Професор Пір зазначає, що червоні кардинали часто прилітають до годівниць у Північній Америці. А оскільки самець і самиця дуже різні на вигляд, то виявити гінандроморфа доволі просто.