Чернівецька область потрапила до «червоної» карантинної зони, ще 7 можуть приєднатися

28 февраля, 2021 15 :45

За результатами засідання Державної комісії ТЕБ та НС з опівночу 1 березня Чернівецька область буде у червоному рівні епідемічної небезпеки. З понеділка на території області діятимуть обмеження, які діяли в країні під час жорсткого зимового карантину. Про це повідомив у «Фейсбуці» головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він зазнчив, що підстави для запровадження червого рівня: рівень госпіталізацій протягом останніх 3 днів на 100 тисяч населення перевищує цільовий показник у 60 осіб на 100 тисяч населення; коефіцієнт виявлення випадків інфікування протягом останніх 7 днів перевищує цільовий показник у 20%.

«Тенденції поширення захворюваності в області залишаються невтішними. Тижневі темпи зростання кількості пацієнтів у “ковідних” лікарнях пришвидшилися з 15% до 25%. Щодня в ці лікарні госпіталізують на 50-60% більше пацієнтів, ніж виписують. Середня зайнятість усіх типів ліжок «ковідних» лікарень у Чернівецькій області становить 60%. Незважаючи на те, що забезпеченість ліжками в регіоні значно перевищує середній по країні, окремі типи ліжок, наприклад реанімаційні ліжка, зайняті наразі на 55% на рівні області», — повідомив Ляшко.

Крім того, він констатує, що Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільські області перебувають в помаранчевому рівні епідемічної небезпеки. Тобто вони потенціно можуть найближчими днями бути переведені в «червоний» рівень.

Нагадаємо, що Миколаївщина перебуває у «жовтій» карантинній зоні.