У Миколаєві працівники лікарні №3 вийшли на протест: вони заявили, що їм не доплатили обіцяні 300% за «ковідних» хворих

1 марта, 2021 10 :27

Працівники «ковідного» відділення КНП «Миколаївська міська лікарня №3» (Дубки) у понеділок, першого березня, вийшли на протест. Люди заявляють, що керівництво лікарні не виплатило їм необхідні 300% заробітної платні за лікування пацієнтів з COVID-19.

Про це повідомляє кореспондент видання MyCity.

Анонсували протест ще у кінці лютого. Тоді лікар-анестезіолог медзакладу Олександр Сукачов у себе на сторінці у Фейсбук написав, що керівництво лікарні виплатило лише 200% надбавки. Аргументували це начебто тим, що решту грошей направили на «покращення матеріально-технічного стану лікарні».

Зараз лікарі повторили свої скарги. Вони додали, що про зменшення виплат їх ніхто не попереджав. Більше того, інші працівники також додали, що зарплатні урізали не лише «ковідним» лікарям, а іншим.

Пізніше до лікарів приїхала начальниця міського управління охорони здоров’я Ірина Шамрай. За її словами, зменшення зарплатні могло відбутися через зменшення хворих на коронавірус, адже надбавки нараховуються за послугу: чим більше хворих, тим більша надбавка.

«Сьогодні взяти кошти нізвідки і сплачувати таку саму зарплату, яку ви отримували при максимальній завантаженості вашого стаціонару, сьогодні нізвідки», — розповіла вона.

Подібну тезу висловив також головний лікар закладу Юрій Дячук.

«Ця надбавка – це не раз і назавжди, а кожен місяць це переглядається. […] Ось я вам покажу виписку від НСЗУ по грошам, які прийшли до нас за січень-місяць. Вони прийшли 26-го числа о 18:08. Як я міг у лютому, не знаючи суму коштів за січень, виплатити вам усім максимальні 300%, розумієте? Я вийшов з того бюджету, який у нас є», — пояснив він.

Дячук також додав, що у березні виплати переглянуть, і лікарям доплатять необхідні надбавки.

Окрім того, Шамрай також зазначила, що лікарня №3 у свій час заключили занадто мало контрактів з НСЗУ, через що страждатимуть самі лікарі, коли закінчиться коронавірус.

«Я хочу порівняти ваш заклад з лікарнею швидкої медичної допомоги і лікарнею №5. Це такі ж багатопрофільні лікарні, як ви. Всі вони заключили на початку квітня 2020 пакети від НСЗУ на послуги. І якщо лікарня №5 заключила 18 пакетів, лікарня швидкої медичної допомоги 9, то у вас лише 7. Із цих семи пакетів у вас два пакети «ковідних». І якби на сьогодні не було «ковіду», і ви просто надавали допомогу пацієнтам, то, на жаль, ваш заклад заробітну плату отримував би мізерну, я навіть не знаю, яка б ситуація вас чекала. Сьогодні ваш колектив «врятувало» те, що ви «ковідний» стаціонар», — додала Шамрай.

Зазначимо, що гроші на зарплатні лікарям виділяє не міський бюджет, а Національна служба здоров’я України. Для кращого фінансування кожен медзаклад має заключити з НСЗУ якнайбільше контрактів на послуги лікувань.