У деяких працівників лікарень Миколаєва вимагатимуть повернути «коронавірусні» надбавки: причина

1 марта, 2021 12 :20

Управління охорони здоров’я Миколаївської міськради разом Держаудитслужбою проводять перевірку серед комунальних закладів охорони здоров’я по бухгалтерському обігу медзакладів. Зокрема, перевіряють так звані «ковідні» виплати працівників. Тепер працівники, які отримували надбавки до зарплатні за коронавірусних хворих, хоча не мали на це права, змушені будуть повернути гроші лікарні.

Про це повідомила начальниця міського управління охорони здоров’я Ірина Шамрай на зустрічі з медиками лікарні №3, повідомляє видання MyCity.

За її словами, протягом пандемії гроші могли нараховувати працівникам, які не входять до переліку, що боряться з «ковідом»: бухгалтерам, прибиральницям тощо.

 «Уже два тижні поспіль триває перевірка управління охорони здоров’я з приводу нарахувань заробітної платні. Мене особисто вражає те, що ми перевірили пологовий будинок №1, міську лікарню №1 і дитячу лікарню №2. Ви – на черзі. Тому сьогодні заходить комісія. Управління охорони здоров’я буде перевіряти нарахування заробітної платні, і кому що виплатили, а що ні. Повторюю ще раз: якщо це сестра-господарка, і вона не віднесена до переліку професій затверджених постановою Кабміну, що вона не може отримувати заробітну плату, а вона її протягом епідемії «ковіду» отримала, вона всі ці кошти поверне», — сказала начальниця.

Вона додала, що перевірка уже виявила подібні порушення в міській лікарні №1. Там «неправильно» нарахували понад 400 тис. гривень.

«У міській лікарні №1 у нас виникла ситуація, де 411 тисяч було повернуто з нарахованих заробітних плат назад у фонд лікарні, тому що начислялись бухгалтерському складу, економістам, прибиральникам та іншим», — заявила Шамрай.

Шамрай очевидно посилається на постанову Кабінету міністрів № 372 «Про виділення коштів для забезпечення здійснення деяких заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2». Згідно неї, працівники медзакладів, які працюють із коронавірусними хворими, мають право розраховувати на 300% надбавок до зарплатні.

Зазначимо, що у постанові мова йде про те, що «перелік» посад, які можуть розраховувати на доплати, складається керівництвом лікарні.

На запитання журналіста MyCity про те, хто винен у неправильному нарахуванні грошей: бухгалтер чи сам працівник лікарні, Шамрай відповіла, що потрібно розбиратись у кожному конкретному випадку. Все ж, гроші будуть вимагати повернути у тих, хто їх отримав, а не нараховував.