Реєструємося на вакцинацію від коронавірусу через портал «Дія»: покроковий гайд для початківців

1 марта, 2021 16 :47

Нещодавно Міністерство цифрової політики разом з МОЗ та НСЗУ розробило механізм реєстрації на вакцинацію від коронавірусної інфекції COVID-19. Зокрема кожен охочий з першого березня може записатися до черги лише за допомогою комп’ютера, телефона чи планшета, і додатку «Дія». Як запевняють розробники, зробити все це можна легко за 2 хвилини, до того ж, безкоштовно. Кореспондент MyCity пройшов увесь шлях реєстрації, пояснюючи кожен крок.

По-перше, станом на 13:30 першого березня зареєструватися до черги через додаток на смартфоні не можна. Лише напряму через сайт «Дії».

Крок 1. Реєстрація на порталі «Дія» (якщо ви зареєстровані, то можете перейти відразу до кроку 2)

Заходимо на сайт, після чого клікаємо на послугу «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19». Тиснемо на «записатися».

Далі додаток просить нас зареєструватися чи ввійти. Це можна зробити відразу кількома способами. Можна ввести особистий файловий ключ. Його можуть оформити різні організації, наприклад, банківські установи. Якщо ключ у вас є на носію (флешці чи комп’ютері), вводьте його. Ми ж будемо реєструватися і зробимо це за допомогою ID GOV UA.

Далі нам знову пропонують обрати, як входити: за допомогою електронного підпису або ж через Bank ID. Клацаємо останнє і обираємо банк. У нашому випадку це – один із найпопулярніших серед українців та від недавнього часу державний банк «ПриватБанк». Також можна зареєструватися за допомогою інших банків: «Монобанк», «Ощадбанк» тощо.

Після цього нас «викидає» на сторінку авторизації банку. Вводимо номер телефону, до якого прикріплена картка або використовуємо QR-код, вписуємо пароль вашого Privat24, після чого підтверджуємо авторизацію в самому додатку (багато кліканини, знаємо).

Додаток перенаправляє нас на сторінку перевірки даних. Тут кожен користувач бачить свою інформацію: ПІБ, країну, серію та номер паспорту, код ДРФО, місто проживання, електронну адресу тощо (звісно, свою інформацію ми замалювали). Підтверджуємо, що все правильно, і тиснемо «продовжити».

Можна було б порадіти, що ви уже у власному кабінеті на «Дії», проте зарано. Нас просять знову уточнити персональні дані. Робимо це все, вводячи номер електронної адреси та телефону, а потім підтверджуючи їх. Далі, якщо у вас паспорт старого зразка, доведеться ввести його дані вручну і підтвердити їх.

Крок 2. Реєстрація на вакцинацію

Вітаємо! Ви зареєстровані на порталі «Дія», далі залишилося найпростіше. Шукаємо розділ «Здоров’я» і клацаємо – нам відразу пропонують записатися до листа очікування вакцинації від COVID-19 – саме те, що нам і потрібно.

Після цього нам необхідно обрати, до якого етапу вакцинації ми належимо. Як відомо, медики та військовослужбовці у першій черзі. Також нам підказують, що працівникам сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, людям похилого віку та військовим не потрібно записуватись, адже роботодавець або керівник установи повинен зробити це самостійно.

Ми ж обираємо «нічого з вищезазначеного» як середньостатистичний громадянин. Далі вказуємо місце, де плануємо вакцинуватися.

Все! Ви офіційно в черзі на вакцинацію проти коронавірусу. На останньому етапі нам говорять, що про наявність вакцини повідомлять, надіславши сповіщення. А місце та дату ми зможемо обрати самостійно.

Якщо не зважати на час для авторизації в самому додатку, то записатися справді можна швидко і доволі зручно.

Зазначимо, що не варто очікувати листа надто швидко, адже обраний нами шлях передбачає, що ми вакцинуємося в останню, п’яту, хвилю загальнонаціональної вакцинації. Якщо говорити про Миколаївщину, то на брифінгу управління охорони здоров’я ОДА зазначали, що п’ята хвиля розпочнеться не раніше вересня.

Як відомо, офіційно вакцинація в Україні розпочалась 24 лютого, для цього використовують вакцину AstraZeneca, яку до нашої країни доставили з Індії. У Миколаївській області першу дозу протикоронавірусної вакцини отримав завідувач реанімаційного відділення фтізіопульмонологічного госпіталю Андрій Андрющенко 25 лютого.

Ще раз нагадаємо про етапи вакцинування громадян проти коронавірусу:

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення:

  • січень–квітень 2021 року — люди з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  • квітень–червень 2021 року — люди з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що надають медичні послуги;
  • червень–вересень 2021 року — люди з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 року — люди з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

Записався на вакцинацію: Андрій Дерун