Космічний зонд випадково зробив фото Венери

1 марта, 2021 23 :18

Космічний зонд Parker, який запустили для вивчення Сонця, випадково зробив знімок Венери, пролітаючи біля планети у липні 2020 року. Про це повідомляє «Громадське» з посиланням на NASA.

Зонд запустили у 2018 році, він використовує гравітацію Венери для того, щоб наблизитися до Сонця. Після декількох прольотів навколо планети апарат наблизиться до зірки на відстань у 4,3 мільйона кілометрів.

Під час одного з таких прольотів, коли Parker був за 12 тисяч кілометрів від Венери, апарат зробив знімок планети. Сканер зонду WISPR призначений для зйомки Сонця у видимому діапазоні.

На цьому знімку не можна побачити поверхню Венери через її щільну атмосферу. Однак апарат несподівано для вчених уловив теплове випромінювання планети, та зняв найбільший гірський хребет. Він холодніший за усі навколо, тому має вигляд великої темної плями.

Науковці розповіли, що очікували побачити лише хмари біля планети, але камера змогла захопити частину Венери. Астрофізики припустили, що WISPR може працювати в інфрачервоному діапазоні.

Востаннє Parker пролітав навколо Венери 20 лютого. Найближчим часом вчені очікують отримати нові знімки та проаналізувати їх до кінця квітня.

Завдяки відкриттю нових можливостей камери Parker вчені можуть розширити програму дослідження для зонда. Наразі зонд запустили для вивчення сонячної корони (зовнішньої частини атмосфери з плазми), але також Parker може зробити внесок у вивчені поверхні Венери, кажуть у NASA.