На Шрі-Ланці 9-річну дівчинку забили до смерті під час ритуалу вигнання «нечистої сили»

2 марта, 2021 22 :14

Дев’ятирічна дівчинка померла на Шрі-Ланці після того, як її побили тростиною під час ритуалу, який, як вважають, відганяє «нечисту силу».

Про це повідомила поліція Шрі-Ланки, пише «Громадське» з посиланням на BBC.

Через смерть дівчинки правоохоронці взяли під варту двох людей. Підозрювані — жінка, яка проводила «ритуал екзорцизму», і мати дівчинки. Їм висунули звинувачення в смерті дитини й затримали до 12 березня.

Правоохоронці зазначають, що інцидент стався у місті Делгода, приблизно за 40 км від столиці Коломбо. Там жила жінка, відома своїми послугами «вигнання».

Мати вважала, що її дочка була одержима демоном, і відвела її в будинок екзорцистки, щоб провести ритуал вигнання «злого духа». «Екзорцистка» спочатку намастила дитину маслом, а потім почала бити її тростиною.

Деякі сусіди намагалися втрутитися, почувши крики дівчинки, але не змогли її врятувати. Коли дитина втратила свідомість, її доставили в лікарню, де вона померла.

Поліція наголошує, що в цьому районі не вперше здійснюють спроби «вигнання», що призводять до фізичних травм або смертей.

Більше про «екзорцизм»

Цей обряд, який, як вважають деякі люди, виганяє бісів та інших надзвичайних істот з одержимої ними людини за допомогою молитви та певних ритуалів. Уявлення про це є складовою системи вірувань у багатьох релігіях і культах.

Практика вигнання злих духів була відома в деяких релігіях, наприклад, у стародавньому Єгипті чи у Вавилоні. Там це були магічні дії, пов’язані зазвичай із певними ритуалами, і вони суттєво відрізнялися від пізніших вигнань демонів, які виникли в Євангеліях. Крім того, часто вигнання «злих духів» у тих культурах здійснювалося щодо звичайних хворих.