В Миколаєві можуть з’явитися два музеї-кораблі: на базі корвету «Вінниця» та колишнього крейсеру «Україна»

3 марта, 2021 17 :45

В Миколаєві можуть з’явитися відразу два музеї-кораблі: на базі корвету «Вінниця» та крейсеру «Україна». Про це повідомляє MyCity. 

Нагадаємо, що про те, що в Миколаєві з’явиться музей на базі корвету «Вінниця», інфморувала пресслужба Міноборони. Корвет планують передати, як музейний предмет до філії Національного військово-історичного музею України — Центрального військово-морського музею. Корабель, збудований 45 років тому, його у форматі державно-приватного партнерства планують розмістити на 8 причалі міста.

Музей буде обладнаний лазерними проекторами, які будуть підсвічувати корабль у вечірній час. Планується відновити та відкрити для відвідувачів центр управління артилерийським вогнем та гідроакустичних станцій.

Плани по збереженню  недобудованого крейсеру «Україна» (проект 1164 «Атлант») в Миколаєві, який зараз причалений на Миколаївському суднобудівному заводі, існували вже давно. Нещодавно це питання під свій контроль взяв голова Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кім. На своїй сторінці губернатор повідомив, що мрії про збереження крейсеру в якості музею — це реальність.

Віталій Кім відвідав засідання робочої групи підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки і повідомив на своїй сторінці в соціальних мережах, що наразі вирішуються юридичні деталі процесу.

Результатом сьогоднішньої зустрічі було те, що всі чітко зрозуміли — створення крейсеру-музею це реальність. Спільно із директором Миколаївського суднобудівного заводу, представниками профільних міністерств, Укроборонпрому та народними депутатами проговорили, що даному проєкту бути. Інший шлях в нас просто відсутній. Я нагадав присутнім, що це ініціатива Президента України та крейсер повинен стати музеєм. Всі з цим погодились та ми обговорили юридичні питання, які необхідно вирішити. Спільно знайшли шляхи вирішення. Отже, нам необхідне відповідне розпорядження Президента України або постанова Кабінету міністрів. Також потрібно рішення Міністерства фінансів, яке підтвердить, що кошти можуть бути списані, або знайти кошти на компенсацію Миколаївському суднобудівному заводу. Після цього процедура прискориться, — повідомив Кім.

Паралельно із робочою групою відбулося засідання Кабінету міністрів, на якому дали протокольне доручення Мінфіну розібратись із можливістю списання коштів із Міністерства оборони, як з незакінченого об’єкта будівництва, — розповів голова облдержадміністрації.

Нагадаємо, що в 2021 році планується розпочати демонтування військового обладнання крейсеру.