Обидва миколаївські фестивалі повітряних зміїв можуть позбавити фінансування

4 марта, 2021 10 :40

Обидва миколаївські фестивалі повітряних зміїв: «South-wind» та «Ultra fest trykhaty» можуть взагалі позбавити фінансування з обласного бюджету, якщо організатори не дійдуть згоди та не будуть проводити їх одночасно. Таке рішення прийняли депутати обласної постійної депутатської комісії  з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреацій на черговому засіданні, — повідомляє кореспондент MyCity.

Нагадаємо, що проведення двох фестивалів заплановане на 15 та 16 травня 2021 року: «South-wind» планується провести на території Радсаду, «Ultra fest trykhaty» в с. Трихати.

Відзначимо також, що раніше існував фестиваль «Tryhutty International kite festival», але через розбіжності між організаторами —  з’явилось два різних фестивалі повітряних зміїв, які через те, що проводяться в один і той самий час, створюють один-одному конкуренцію.

Депутат обласної ради Олена Карая запропонувала позбавити фестивалі фінансування з обласного бюджету, якщо організатори не дійдуть згоди, та не розмежують свої заходи.

Відзначимо, що відповідно до листа облради управлінням молоді та спорту було додано міжнародний фестиваль повітряних зміїв South wind до пріоритетних та раніше затверджених туристичних магнітів.

Віталій Сівак, заступник начальника управління молоді та спорту Миколаївської обласної державної адміністрації  розповів, що туристична рада має затвердити календар туристичних подій Миколаївщини. 

Ми погоджуємо план-графік між тими, хто проводить ці заходи. Ще вся інформація нам не була передана. South-wind надав нам інформацію, щодо проведення свого заходу. Там є ряд своїх запитань. Ми підтримаємо той фестиваль, що знаходиться в пріоритетній зоні — це в Радсаді. І питання щодо графіку проведення фестивалю тримається на контролі керівництва. Як тільки буде загальний список презентовано, ми надамо на комісію цей графік. Він ще не готовий. Буде узгоджуватись з туристичною радою.

Голова депутатської комісії Алла Ряжських натомість запропонувала депутатам прийняти позицію Олени Карої. Це питання підтримало більшість народних обранців.

Ми приймемо пропозицію Олена Карої, що якщо будуть два фестивалі в один час — ми жодного не фінансуємо.

Мінімальний термін між ими має бути три місяці, — додала Олена Карая і цю поправку теж було підтримано більшістю.

Нагадаємо, що фестиваль Ultra fest Trykhaty в 2021 вкотре занесено до міжнародного фестивального календаря.