Депутати затвердили перелік рослин, які перебуватимуть під особливою охороною в Миколаївській області

4 марта, 2021 11 :05

Депутати затвердили перелік із 156 рідкісних рослин, які перебуватимуть під особливою охороною на Миколаївщині. Більшість з народних обранців підтримали це рішення на черговому засіданні обласної постійної депутатської комісії  з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреацій, — повідомляє кореспондент MyCity.

Дмитро Мац, в.о. начальника управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації розповів, що за участю науковців та екологів був створений перелік рослин, що ростуть в Миколаївській області, та потребують особливого захисту. Він зазначив, що це не обов’язково червонокнижні рослини, але рідкісні та зникаючі в регіоні. За результатами польових досліджень був складений список 156 подібних рідкісних видів. Заповідні території Миколаївщини є одні з найменших в Україні, — зазначив Мац.

Завповідні території Миколаївщини — один з найменших в Україні — лише 3,14% територій є заповіданими. Згідно перспективного плану, території природно-заповідного фонду мають збільшитись більше ніж в три рази до 2027 року, але нажаль це майже неможливо, оскільки більшість земель регіону задіяні в сільгоспвиробництві. Більшість з рідкісних рослин збереглись на території, які не придатні до аграрних робіт.

Дмитро Мац

Відзначимо, що миколаївський обласний список рідкісних рослин був створений вперше ще у 1990 році, але з плином часу потребував і свого оновлення.

Пропонуємо ознайомитись із рослинами, які будуть підлягати особливій охороні на території Миколаївської області.