В Україні почалась третя хвиля коронавірусу, — Шмигаль

4 марта, 2021 15 :25
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль констатував, що в Україні почалася третя хвиля пандемії COVID-19, через що можливим бачиться повернення до жорсткого локдауну. Про це він сказав на пресконференції в четвер, 4 березня, — повідомляє Кореспондент.net.
«Потрібно розуміти: почалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні», — сказав Шмигаль.
За його словами, як тільки більша частина областей перейдуть у червону зону епідеміологічної небезпеки, швидше за все доведеться повертатися до введення локдауну, який вводився раніше. Також він зазначив, що не варто сподіватися, що вакцинація допоможе цього уникнути.
«Непотрібно тішити себе ілюзіями, що вакцина всіх врятує», — підкреслив він.
Шмигаль також допустив можливість початку четвертої і п’ятої хвиль пандемії. Тим часом у самій Україні до кінця року планують вакцинувати 10 млн громадян України.
А до кінця березня очікуються поставки більш ніж 2 мільйонів доз вакцин від коронавірусу. Це поставки препаратів за глобальною ініціативою COVAX і за контрактами з виробниками вакцин. Усього в першому-другому кварталі уряд очікує поставки більш як 9 млн доз вакцин.
«До кінця березня очікувано маємо контракти підписані і чекаємо 117 тисяч доз Pfizer від COVAX. Плюс ще 500 тисяч доз від глобальної ініціативи COVAX — це AstraZeneca. І окремо від Serum Institute AstraZeneca ще 1,5 млн — це контракт, який підписано», — заявив прем’єр.
Він підкреслив, що в світі вакцинація займе як мінімум два роки, протягом яких буде зберігатися необхідність дотримання маскового режиму.