Не на часі: депутати відмовили в виділенні 7 млн грн на державну програму моніторингу атмосферного повітря

5 марта, 2021 14 :45

Депутати постійної депутатської комісії  з питань екології, охорони довкілля, раціонального природокористування, туризму та рекреацій не підтримали рішення про виділення 7 млн грн на здійснення моніторингу атмосферного повітря на Миколаївщині. Таке рішення вони прийняли на черговому засіданні комісії, — повідомляє кореспондент MyCity.

Моніторинг передбачає встановлення в Миколаївській області двох станцій, які би проводили дослідження стану атмосферного повітря. Передбачається, що програма буде здійснюватись на умовах співфінансування з державним бюджетом, а Миколаївська область має стати пілотною.

Про це повідомив Георгій Решетілов, керівник апарату Миколаївської обласної державної адміністрації.

Для мене пріоритетним питанням є залучення державних коштів на реалізацію екологічних проєктів. Попередньо міністерство охорони довкілля готове включитись в розбудову системи моніторингу атмосферного повітря по Україні. Зараз опрацьовується, які ще області підключити до миколаївської, для роботи над цим питанням. Також визначається, на яких умовах буде відбуватись співфінансування. Чи буде створено централізоване державне підприємство, яке буде роздавати ці дані по всій Україні, чи ні, — повідомив він.

Це дороговартісні станції, вони працюватимуть в єдиній системі по Україні і підключатись до системи Європейського союзу моніторингу, — зазначив Решетілов.

Однак ця ідея викликала супротив в депутатських лавах.

Голова депутатської комісії Алла Ряжських спитала яку користь принесе цей моніторинг для мешканців Миколаївщини.. Моніторинг атмосферного повітря дасть можливість залучення додаткових коштів на вирішення екологічних проблем, — парирував Решетілов.

— Програма зараз фінансується, з підняттям цієї проблеми, вона опрацьовується. Будуть фінансувати тільки ті області, які включаться в програму софінансування. Мінімум дві станції — 17 млн грн. Попередньо потрібно дві станції на область, — зазначив Решетілов.

Не виділимо фінансування — не отримаємо програму, — додав керівник апарату Миколаївської обласної даржавної адміністрації.

Депутати врешті прийшли до думки, що виділяти 7 млн грн на моніторинг атмосфери не є нагальним, адже в Миколаївській області багато інших екологічних проблем, до того ж невідомо на яких умовах держава буде надавати співфінансування.