В порту «Миколаїв» проходили антитерористичні навчання СБУ, які викликали паніку серед місцевих ЗМІ

5 марта, 2021 19 :05

У морському порту «Миколаїв» пройшли антитерористичні навчання СБУ. Ряд ЗМІ опублікували інформацію про виявлення на території морського порту Миколаїв вибухових пристроїв. Ситуацію пояснили в пресслужбі Адміністрації морських портів.

Мінування в порту виявилось одним з практичних заходів в рамках планових навчань УСБУ в Миколаївській області з перевірки антитерористичного захисту об’єктів критичної інфраструктури Миколаївщини, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Антитерористичні навчання СБУ були проведені в умовах, максимально наближених до реальних загроз сьогодення.

Практичні заходи спецслужб були змодельовані в умовах таємності, без попереднього інформування та розголосу намірів. Вибухові пристрої в порту ретельно спланували та встановили фахівці СБУ, з метою виявлення «слабких» факторів в системі антитерористичного захисту морського порту Миколаїв, — йдеться у повідомленні.

Слід відзначити, що на змодельовану загрозу всі відповідальні служби та відомства спрацювали злагоджено та ефективно.

По факту виявлення «вибухових» пристроїв були вчасно проінформовані та викликані оперативні бригади Національної поліції, СБУ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, швидкої медичної допомоги та інших відповідальних структур, які своєчасно прибули на місце події та провели комплекс необхідних заходів з попередження та локалізації «загрози».

 Аналіз та оцінку проведених навчань, а також ефективності системи антитерористичного захисту в морському порту Миколаїв проведуть компетентні органи.

В АМПУ відзначають, що в морському порту Миколаїв, як і в інших морських портах України, на виконання Міжнародного кодексу з охорони суден та портових засобів (англ. International Ship and Port Facility Security Code, ISPS Code) запроваджено дієву систему захисту і охорони порту, виявлення потенційних недоліків та перешкод охороні, запобігання та протидії інцидентам, пов’язаним з охороною, зокрема актам тероризму, актам незаконного втручання та піратства на території (акваторії) порту, в межах якої обслуговуються судна, що виконують міжнародні рейси.