Названі лауреати Шевченківської премії

9 марта, 2021 18 :24

Шевченківський комітет оголошує імена лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року. Про це пише Lb.ua.

В номінації «Журналістика та публіцистика» премію отримує Станіслав Асєєв за книжку «В ізоляції».

В номінацію також потрапили Оксана Білозірська за «Щоденник нелегального солдата» та Вахтанг Кіпіані за «Справу Василя Стуса».

В номінації «Кіномистецтво» переміг режисер Валентин Васянович та художник-постановник Владлен Одуденко за фільм «Атлантида».

Другою в шорт-листі номінантів була Наталка Ворожбит за фільм «Погані дороги».

В номінації «Візуальне мистецтво» премію отримує Борис Михайлов за проєкт «Випробування смертю».

Серед номінантів – Матвій Вайсберг за виставку в музеї Ханенків, Василь Семенюк за графічне оформлення книги «Кобзар» та цикл живописно-графічних творів «Мій Шевченко» та Анатолій Федірко за арт-проєкт «Арт фабрика ім.prof.К.Малевича».

В номінації «Література» лауреаткою стає Оксана Луцишина за роман «Іван і Феба».

На премію претендували Володимир Рафеєнко за роман «Мондегрін», Василь Махно за «Вічний календар» та Олена Герасим’юк за книгу поезій «Тюремна пісня».

В номінації «Музичне мистецтво» перемагає агентство «Ухо» – Олександра Андрусик, Євген Шимальський та Катерина Сула – за проєкт «Архітектура голосу».

В цій категорії також висувався Олександр Козаренко за цикл концертів музики Миколи Лисенка, Анатолія Кос-Анатольського та Бориса Лятошинського.

В номінації «Театральне мистецтво» перемагає режисер, автор та художник-сценограф Сергій Маслобойщиков, художниця по костюмах Наталія Рудюк та композитор Олександр Бегма за виставу «Verba» за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Серед номінантів – режисер Андрій Білоус, хореограф-постановниця Ніна Колеснікова, композитор Усеін Бекіров та художник-постановник, виконавець головної ролі Борис Орлов за виставу «Шинель» за повістю Миколи Гоголя Київського національного академічного Молодого театру; режисер Василь Вовкун, композитор Іван Небесний та художниця костюмів Ганна Іпатьєва за оперу «Лис Микита» Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької; та режисер Євген Лавренчук за оперу «LaTraviata» Одеського національного академічного театру опери та балету.

Зазначимо, традиційно в Україні 9 березня кожного року відзначають день народження поета, художника і борця за українську націю Тараса Шевченка. У Миколаєві також сьогодні відбуваються врочистості.