У Венесуелі ввели в обіг банкноту номіналом мільйон болівар, яка коштує менше долара

10 марта, 2021 22 :29

Центральний банк Венесуели з 8 березня почав вводити в обіг три нові банкноти — номіналом 200 і 500 тисяч, а також один мільйон болівар. Це відбувається на тлі економічної кризи, через яку національна валюта стрімко знецінюється. Про випуск нових банкнот йдеться на сайті Центрального банку Венесуели, пише «Громадське».

Так, нові банкноти почали вводити з 8 березня 2021 року. У Центробанку зазначили, що ця новація має задовольнити потреби національної економіки.

На лицьовій стороні усіх трьох нових банкнот зображений Симон Болівар — лідер боротьби за незалежність іспанських колоній у Південній Америці та другий президент Венесуели.

Хоча нові банкноти стануть найбільшими у Венесуелі, високої фактичної вартості вони не матимуть. Так, банкнота у 200 тисяч коштує лише 0,11 долара, у 500 тисяч — 0,27 долара, у мільйон — 0,53 долара.

***

У Венесуелі упродовж трьох років триває політична та економічна криза. Низка країн світу визнає президентом очільника Національної асамблеї (парламенту) країни Хуана Гуайдо, решта ж — Ніколаса Мадуро, який формально переміг на президентських виборах 2019 року (як кажуть, із порушеннями).

Фактично вся влада перебуває в руках Мадуро, бо його підтримує силовий блок країни. Гуайдо ж реального впливу на ситуацію в країні не має, вдовольняючись дипломатичними прийняттями там, де його визнають.

У грудні 2020 року у Венесуелі відбулися парламентські вибори. Перемогу на них здобув блок президента Ніколаса Мадуро. Однак Хуан Гуайдо закликав громадян бойкотувати ці вибори. Держсекретар США Майкл Помпео заявив, що результати цих виборів були сфальсифіковані та не показують волю венесуельського народу.

На тлі політичної кризи в країні шкутильгає й економіка: в окремі кризові періоди інфляція обчислювалася тисячами відсотків. Зокрема, за даними BBC, лише в січні 2021 року інфляція у Венесуелі сягнула понад 2600%. Також на економіку країни негативно впливає падіння цін на нафту, експорт якої становить основу доходів Венесуели.