В Миколаєві планують готувати власних фахівців-екологів для вирішення проблем з відходами та атмосферного забруднення

11 марта, 2021 16 :45

На базі Національного університету кораблебудування в Миколаєві планують готувати фахівців-екологів у сфері природоохоронних технологій, поводження з відходами, сфері відновлених джерел енергії та використання альтернативних видів палива. Про виділення фінансування регіонального замовлення для відповідних спеціалістів йшлося на депутатській комісії зпитань науки і освіти, інновацій, молоді, сім’ї і спорту, культури та духовності, — повідомляє MyCity.

Розглядали відповідне депутатське звернення про фінансування регіонального замовлення від депутатки обласної ради, голови ГО «Успішне місто Миколаїв»Алли Ряжських. Вона відзначила, що у всій Україні наразі гостро стоїть проблема з відповідними фахівцями в галузі природоохорони та екології. Через це, по вирішення багатьох питань потрібно звертатись до закордонних спеціалістів.

Я зрозуміла, що існує певна проблематика з кадровим потенціалом в регіонах. Зараз іде повним ходом втілення в життя проекту будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові, але спочатку планується долучити до праці фахівців з Литви і кадрів з Литви, для рекультивації сміттєвого полігону працюють турецькі фахівці — не наші. Наших практично немає, — відзначає Алла Ряжських

Така ж сама проблема з вирішенням екологічних проблем може виникнути і на Миколаївщині — потрібно вирішувати нагальну проблему із сміттям та атмосферними викидами.

В Миколаївській області в жодному закладі освіти не готують таких фахівців. Область потерпає від забруднення, — відзначила Алла Ряжських.

Наразі існує така можливість для підготовки екологів-спеціалістів на кафедрі цивільної та техногенної безпеки НУК.

Голова депутатської комісії Євген Горбуров зазначив, щоби розглядати це питання необхідно підготувати певну інформацію.

Насамперед, необхідна інформація від управління екології і природних ресурсів ОДА, щодо наявності та дефіциту зазначених професій. Від Миколаївського регіонального центру зайнятості потрібна інформація щодо зверненнь за останні 5 років фахівців цих професій, аби зрозуміти їхню актуальність на ринку праці.