В Миколаєві визначили номінантів премії «Людина року. Городянин року»

11 марта, 2021 17 :02

В Миколаєві стали відоми лауреати щорічної загальноміської програми «Людина року. Городянин року», якій цього року виповнюється двадцять два роки. Про це повідомив на своїй сторінці в соціальних мережах голова оргкомітету – директор Миколаївського зоопарку, депутат міської ради, заслужений працівник культури України Володимир Топчий.

Визначення городян, що досягли найбільших професійних успіхів у 2020 році, здійснювалося методом експертного опитування за 8-ма номінаціями (культура і туризм; мистецтво; наука і вища школа; середня школа; засоби масової інформації; підприємництво; промисловість і транспорт; фізкультура і спорт). Переможцям присвоюється звання «Городянин року».

Всесвітня пандемія коронавірусної інфекції змусила всіх усвідомити, наскільки важлива роль людей соціальних професій. Наші медичні працівники стали справжніми героями, Героями на передовій з коронавірусом. Щодня вони ризикують власним здоров’ям заради здоров’я та життя інших. Нові моделі соціальної відповідальності винаходить і бізнес, який не тільки підтримав медичну сферу, а й допоміг мільйонам українців пережити карантин.

Враховуючи думки експертів і громадськості, цього року оргкомі¬тетом було прийнято рішення про внесення змін в перелік номінацій і заснування спеціальних відзнак:

«Спецпроєкт «За підтримку бізнесу в умовах пандемії»

«Спецпроєкт «Благодійність заради життя»

«Спецпроєкт «Герої року».

Визначення переможців програми «Людина року. Городянин року» проводилося за допомогою експертного опитування.

Формування переліку експертів в кожній номінації проводилося з числа «Городян року» минулих років, провідних фахівців у відповідних галузях, представників ЗМІ, громадських організацій, депутатів міськради. керівників творчих спілок і громадських організацій, провідних спеціалістів кожної з номінацій.

Опитування експертів проводилося Центром з вивчення громадської думки «Наваль-Експерт» у два тури.

Усього в першому турі брали участь 510 експертів. Опитування першого туру тривало з 5 по 20 грудня 2020 р.

За пропозиціями експертів першого туру було сформовано списки лідерів (по три кандидатури в кожній номінації) для експертного опитування в другому турі, яке проводилося з 1 по 28 лютого 2021 року.

У другому турі свою думку щодо визначення переможців висловили 876 експертів та городян. Експертам була гарантована конфіденційність їх відповідей.

Peзультати експертного опитування виглядають наступним чином:

Номінація «КУЛЬТУРА І ТУРИЗМ».

За результатами 1-го туру лідерами є: Виноградов Олександр, режисер, хореограф-постановник, керівник колективу «Inspire»; Криворучко Андрій, директор дитячої музичної школи № 8, диригент естрадно-симфонічного оркестру Миколаївського фахового коледжу музичного мистецтва; Шинкаренко Андрій, директор південної філії ТОВ «Фаубеха», засновник та керівник інтернет-проєкту «Николаевский БазарЪ».

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Криворучко Андрій.

Номінація «МИСТЕЦТВО».

За результатами 1-го туру лідерами є: Багдасарьян Володимир, художник, поет, бард; Бубенко Ірина, артистка Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, заслужена артистка України; Свистун Артем, директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнана Бубенко Ірина.

Номінація «НАУКА І ВИЩА ШКОЛА».

За результатами 1-го туру лідерами є: Іртищева Інна, завідувач кафедри менеджменту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, доктор економічних наук, професор; Шуляр Василь, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук, професор, заслужений учитель України; Якименко Світлана, завідувач кафедри початкової освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, професор, лауреат Державної премії України в галузі освіти 2019 р.

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Шуляр Василь.

Номінація «СЕРЕДНЯ ШКОЛА».

За результатами 1-го туру лідерами є: Барикіна Марина, учитель англійської мови школи № 22; Борисенко Максим, учитель інформатики Миколаївського муніципального колегіуму ім. В. Д. Чайки, кандидат фізико-математичних наук; Панкова Олена, заступник директора з навчально-виховної роботи Будинку дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаєва, керівник гуртка вокального співу.

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Борисенко Максим.

Номінація «ЗАСОБИ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ».

За результата¬ми 1-го туру лідерами є: Деренюга Олег, головний редактор інтернет-видання «НикВести»; Мірошниченко Алла, власний кореспондент у Миколаївській області Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ»; Раскопов Вадим, головний редактор газети «Южная правда».

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Деренюга Олег.

Номінація «ПІДПРИЄМНИЦТВО».

За результатами 1-го туру лідерами є: Капацина Микола, засновник та керівник ТОВ «*8 Причал»; Катвалюк Ігор, президент регіональної торгово-промислової палати Миколаївської області; Ременнікова Ганна, підприємець в сфері готельно-ресторанного бізнесу, власниця мережі ресторанів «Daily Sport».

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Капацина Микола.

Номінація «ПРОМИСЛОВІСТЬ І ТРАНСПОРТ».

За результатами 1-го туру лідерами є: Бурковець Сергій, керівник ТОВ «Югсудоремонт»; Жукова Олена, керуючий директор мультисервісної інжинірингової компанії ТОВ «Марін Дизайн Інжинірінг Миколаїв», кандидат економічних наук; Педченко Володимир, директор ТОВ «Будівельна компанія «Контакт-Жилбуд».

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Бурковець Сергій.

Номінація «ФІЗКУЛЬТУРА І СПОРТ».

За результатами 1-го туру лідерами є: Бондар Вікторія, спортсменка школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва, майстер спорту міжнародного класу з велосипедного спорту, член національної збірної команди України; Горощенко Дмитро, віце-президент федерації шахмат Миколаївської області, майстер спорту України; Нагірна Анна, спортсменка школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва, майстер спорту міжнародного класу з велосипедного спорту, член національної збірної команди України.

За результатами 2-го туру «Городянином року» визнаний Горощенко Дмитро.

***

Враховуючи думки експертів і громадськості, цього року оргкомітетом було прийнято рішення про внесення змін в перелік номінацій і заснування спеціальних відзнак:

«Спецпроєкт «За підтримку бізнесу в умовах пандемії»

«Спецпроєкт «Благодійність заради життя»

«Спецпроєкт «Герої року».

Переможцем «Спецпроєкту «За підтримку бізнесу в умовах пандемії» визнаний Оборонько Дмитро Миколайович – директор Миколаївського обласного центру зайнятості.

Переможцями «Спецпроєкту «Благодійність заради життя» визнані:

Державне підприємство «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроєкт» (генеральний директор Денис Гордієнко);

Товариство з обмеженою відповідальністю «Миколаївський глиноземний завод» (генеральний директор Віктор Кожевніков);

Товариство з обмеженою відповідальністю «Миколаївський спеціалізований порт Ніка-Тера» (начальник порту Алім Агакішиєв).

Головною відзнакою 2020 року визначено «Спецпроєкт «Герої року».

Переможцями «Спецпроєкту «Герої року» визнані:

 

Купрєєва Олена – завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії № 2 КНП ММР «Міська лікарня № 4»;

Піхтерева Людмила – завідувач інфекційного шпиталю КНП ММР «Міська лікарня № 5»;

Подаранчук Валентин – завідувач ІІ акушерського відділення КНП ММР «Пологовий будинок № 1»;

Тимофійчук Ірина – завідувач інфекційно-боксованого відділення КНП ММР «Міська дитяча лікарня № 2»;

Ковальчик Марина – старша медична сестра відділення гнійно-септичної хірургії КНП ММР «Міська лікарня № 3»;

Латій Дар’я – старша медична сестра неврологічного відділення КНП ММР «Міська лікарня № 5»;

Попова Вікторія – старша медична сестра приймального відділення КНП ММР «Міська лікарня № 1»;

Молодцов Валерій – медичний директор КНП ММР «Міська лікарня № 1».

Герой року 2020 – Олексій Опанасович Вадатурський – за значний внесок в охорону здоров’я міської громади в період подолання пандемії короновірусу .

***

І, нарешті, традиційна номінація «НАДІЯ РОКУ».

 

Бондар Олександра, вихованка МСДЮСШ з фехтування, срібна і бронзова призерка чемпіонату Європи серед кадетів з фехтування на шаблях.

Калинюк Кіра, учениця дитячої художньої школи, переможниця Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої», присвяченого Шевченківським дням.

 

Кузьмич Ірина, вихованка студії фотографії та анімації «ФотоКрок» міської станції юних техніків, переможець міжнародного фестивалю фільмів, теле- радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча».

 

Кукса Олексій, соліст духового оркестру Палацу творчості учнів, лауреат І ступеню Всеукраїнського фестивалю талантів «Зірка Року онлайн 2020».

Підгородинська Поліна, учениця 10 класу Першої української гімназії імені Миколи Аркаса, постійна учасниця інтелектуальних змагань на рівні міста, області, член МАН України, учасниця ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2019-2020 (І місце з історії та географії, ІІ місце з правознавства).

 

Членами оргкомітету є добре відомі миколаївцям люди: голова обласної організації «Спілка жінок України», заслужений працівник соціальної сфери України Таміла Бугаєнко; заслужений працівник освіти України Вадим Скороходов; директор міської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Дем’янов; директор спортшколи, заслужений тренер України, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Віталій Берднік; директор Художнього музею ім. В. В. Верещагіна, заслужений працівник культури України Сергій Росляков; директор Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, народний артист України Микола Берсон; фінансовий директор агрокомпанії «Агрофьюжн», голова «Всеукраїнської мережі доброчесності», голова громадської ради при Миколаївській ДПС Іван Сакаль; головний редактор газети «Вечерний Николаев» Станіслав Козлов; член Національної спілки журналістів України Ігор Данилов; директор Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, заслужений працівник культури України Тетяна Тверда; соціолог ЦВГД «Наваль-Експерт» Леонід Білоконь. Голова оргкомітету Володимир Топчий.