Польське місто призупинило відносини з Тернополем через перейменування стадіону на честь Шухевича

11 марта, 2021 15 :32

Польське місто Замостя призупинило відносини з Тернополем і відмовилося від спільного проєкту з містом через надання тернопільському міському стадіону імені головнокомандуючого УПА Романа Шухевича. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на заяву, опубліковану 10 березня мером Замостя Анджеєм Внуком.

«Я поважаю право кожного народу на власне розуміння історії. Проте, я не можу пройти повз жорстокість війни і неповагу до беззахисних жертв польського народу», — зауважив Анджей Внук.

Він заявив, що Замостя призупиняє всі відносини у сфері місцевого самоврядування з владою Тернополя. Крім того, польсько-український проєкт під назвою «Спільна історія двох міст — Тернополя та Замостя» реалізований не буде.

Обидва міста мали реалізувати проєкт, для якого вони отримали фінансування з фондів ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Його вартість становила 68 713 євро.

Внук зазначив, що поведінка депутатів Тернопільської міської ради явно суперечить заявам виконавчої влади — мера і апарату місцевого самоврядування — про спільну роботу по збереженню польської і української спадщини, розвитку міжнародного співробітництва та збереженню пам’яті про місто.

«Я вірю, що наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива з прославляння військових злочинців має наслідки. Будь-яка така ініціатива повинна враховувати почуття родин жертв та польського народу», — заявив мер Замостя.

На сесії Тернопільської міської ради 5 березня ухвалили рішення про присвоєння назви міському стадіону «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича».